PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Aż sześć krótkometrażowych produkcji Studia Munka SFP zobaczy publiczność Festiwalu „Filmowy Świat Maklaka i Jego Przyjaciół" w Konstancinie Jeziornej. Widzowie spotkają się również z twórcami prezentowanych filmów.

Organizowany od 5 lat w Konstancinie Jeziornej Festiwal „Filmowy Świat Maklaka i Jego Przyjaciół" stawia sobie za cel upamiętnianie postaci Zdzisława Maklakiewicza - kultowego inżyniera Mamonia z "Rejsu" Marka Piwowskiego, autora ponad 250 ról filmowych i teatralnych, oraz poszukiwanie - wśród współczesnych twórców - właściwego Maklakowi dystansu, ironii oraz humoru i nawiązań do współczesnego życia. Na program imprezy rokrocznie składają się oczywiście pokazy filmów z udziałem patrona Festiwalu, ale również prezentacje kina współczesnego, w tym produkcji krótkometrażowych oraz konkurs filmów niezależnych.

 

W ramach tegorocznej edycji Festiwalu „Filmowy Świat Maklaka i Jego Przyjaciół"  organizatorzy zaplanowali projekcję sześciu produkcji Studia Munka. Publiczność będzie miała okazję zobaczyć filmy:

 

 

Wszystkie tytuły powstały w Studio Munka SFP w ramach skierowanego do młodych twórców programu Trzydzieści Minut realizowanego ze środków Stowarzyszenia Filmowców Polskich w koprodukcji z telewizjami TVN Warner Bros. Discovery i CANAL+ Polska, i współfinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Pierwsza z krótkometrażowych fabuł zaproszonych na Festiwal Maklaka to „Followers. Odpalaj lajwa” Jakuba Radeja – opowieść o dwójce licealistów, którzy postanawiają wykorzystać szkolną uroczystość do osiągnięcia internetowej sławy. „Followers” to zdobywca Nagrody Specjalnej Jury konkursu krótkich metraży ubiegłorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Producentem wykonawczym filmu jest Mizar Films, a koproducentem All For Movies.

 

Kolejny z festiwalowych tytułów to „Piękna Łąka Kwietna” Emi Buchwald- nagrodzona podczas 37. Warszawskiego Festiwalu Filmowego i niedawnego 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. To historia Emila - niespokojnego architekta krajobrazu, który nie potrafi rozmawiać z ludźmi. Neurotyczna osobowość sprawia, że pogrąża się w spirali absurdalnych wydarzeń, których świadkiem jest jego dorastająca córka... W postać Emila wciela się Andrzej Kłak, a partneruje mu Marianna Kaniewska. Za produkcję wykonawczą filmu odpowiada Loco Film Production. Koproducentami „Pięknej Łąki Kwietnej” są Samira Studio i Studio Produkcyjne Orka.

 

Widzowie w Konstancinie Jeziornej zobaczą także „Przepustkę” Karoliny Węglorz-Zimy. Bohaterem filmu jest Max, który, korzystając z przepustki z zakładu karnego, w towarzystwie młodszego brata wyrusza w podróż do Warszawy, by wziąć udział w castingu do programu dla muzycznych talentów. W rolach głównych występują Jacek Beler i Rafał Garnecki. „Przepustka” zrealizowana została w koprodukcji z firmami Story Vehicle, Open Media, Coloroffon i Halo Productions.

 

W gronie prezentowanych filmów znalazła się również „Victoria” Karoliny Porcari - nagrodzona m.in. Srebrnym Smokiem Krakowskiego Festiwalu Filmowego oraz Grand Prix konkursu krótkich metraży 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. To fenomenalnie zagrana przez Katarzynę Figurę opowieść o kobiecie po pięćdziesiątce, która nieoczekiwanie odkrywa swoją, uśpioną dotąd, seksualność. Producentem wykonawczym filmu jest Mizar Films, a koproducentem All For Movies.

Wśród zaproszonych tytułów jest także „Wolna krowa” Marka Głuszczaka –  opowieść o Alicji wyruszającej na poszukiwanie swojej córki Sary, która tuż przed maturą uciekła z domu, by z grupą ekologów bronić stada krów przed ubojem. W tej opowieści o nastoletnim buncie i poszukiwaniu międzypokoleniowego porozumienia główne role kreują Pola Król i Gabriela Muskała. Za produkcję wykonawczą „Wolnej krowy” odpowiadał Maj Film

 

Listę zaproszonych tytułów zamyka "Wróbel" Marcina Janosa Krawczyka - historia dobiegającego pięćdziesiątki mężczyzny, w którego naznaczony alkoholem świat wkracza pewnego dnia ekipa warszawskich filmowców, dając mu szansę na odmianę losu... Nakręcony w malowniczych Jaśliskach na Podkarpaciu obraz powstał przy wsparciu Podkarpackiego Funduszu Filmowego. Koproducentem i producentem wykonawczym obrazu jest Janos Film Production.

 

Tegoroczna edycja Festiwalu „Filmowy Świat Maklaka i Jego Przyjaciół" potrwa od 27 września do 1 października. Na wszystkie pokazy - wstęp wolny.

MR
Filmowy Świat Maklaka
Ostatnia aktualizacja:  26.09.2023
Zobacz również
Prezentujemy plakat filmu „Kajtek Czarodziej”
"Zielona granica": najlepsze otwarcie polskiego filmu w tym roku
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll