PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Wyprodukowane w Studiu Munka SFP „Wróbel” Marcina Janosa Krawczyka i „Piękna Łąka Kwietna” Emi Buchwald zaprezentowane zostaną na startującym 14 listopada 24. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w tureckim Izmirze. Oba tytuły zakwalifikowały się do sekcji Panorama.
Organizowany od 2000 roku Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych w Izmirze jest jednym z najważniejszych imprez poświęconych krótkim filmom w tej części świata. Festiwalowe pokazy podzielone są na część konkursową oraz niezwykle bogatą Panoramę, w ramach której rokrocznie prezentowanych jest ponad 200 tytułów wybranych z blisko czterech tysięcy festiwalowych zgłoszeń. W tym gronie znalazły się wyprodukowane w Studiu Munka SFP „Wróbel” Marcina Janosa Krawczyka i „Piękna Łąka Kwietna” Emi Buchwald.

„Wróbel” to historia dobiegającego pięćdziesiątki mężczyzny, w którego naznaczony alkoholem świat pewnego dnia wkracza ekipa warszawskich filmowców. Złożona przez nich propozycja zagrania jednej z ról jawi mu się jako szansa na zerwanie z dotychczasowym życiem i okazja do pojednania z najbliższymi... Wyreżyserowana przez Marcina Janosa Krawczyka słodko-gorzka opowieść o stawianiu czoła własnym słabościom i przeciwnościom losu kilka miesięcy temu podbiła serca widzów Short Shorts Film Festival & Asia w Tokio, którzy przyznali jej Nagrodę Publiczności. „Wróbel” jest również laureatem Grand Prix II Bana Film Festival w Pleszewie i Wyróżnienia na Festiwalu Filmów Optymistycznych Happy End w Rzeszowie. Grający tytułową rolę Dariusz Toczek otrzymał natomiast Wyróżnienie aktorskie na tegorocznym Solanin Film Festiwal w Nowej Soli.


„Piękna Łąka Kwietna” reż. Emi Buchwald

„Piękna Łąka Kwietna” to historia Emila - niespokojnego architekta krajobrazu, który nie potrafi rozmawiać z ludźmi. Neurotyczna osobowość sprawia, że pogrąża się w spirali absurdalnych wydarzeń, których świadkiem jest jego dorastająca córka... Film Emi Buchwald wyróżniony został m.in. Grand Prix 37. Warszawskiego Festiwalu Filmowego, Srebrnym Gronem Lubuskiego Lata Filmowego, Grand Prix Festiwalu Filmowego „Opolskie Lamy”, Nagrodą dla najlepszego filmu fabularnego Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych OKFA w Koninie, Nagrodą Specjalną im. Krystiana Dulewicza za Zdjęcia na Freedom Film Festival w Radomiu oraz Nagrodą Specjalną i Nagrodą za Zdjęcia podczas 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Obie produkcje Studia Munka obejrzeć będzie można na pokazach w nowoczesnym Centrum Młodzieży im. Tarika Akana nazwanym na cześć jednego z najwybitniejszych tureckich aktorów. Posiadający trzy sale kinowe obiekt zlokalizowany jest naprzeciwko kampusu uniwersyteckiego Dokuz Eylül, w którym studiuje 60 tysięcy osób.

Zaproszone do Izmiru krótkie metraże powstały w Studiu Munka SFP w ramach programu Trzydzieści Minut realizowanego w partnerstwie z TVN Warner Bros. Discovery oraz CANAL+ Polska i współfinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. „Wróbel” powstał przy wsparciu Podkarpackiego Funduszu Filmowego. Koproducentem i producentem wykonawczym obrazu jest Janos Film Production. Za produkcję wykonawczą „Pięknej Łąki Kwietnej” odpowiada Loco Film Production. Koproducentami filmu są Samira Studio i Studio Produkcyjne Orka
LK
Studio Munka SFP
Ostatnia aktualizacja:  6.11.2023
Zobacz również
Twórcy 32 filmów nominowani do Nagród im. Jana Machulskiego
„Wróbel” i „Piękna Łąka Kwietna” z premierą w Turcji
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll