PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
„Piękna Łąka Kwietna” Emi Buchwald znalazła się w gronie tytułów dostrzeżonych przez Jury Octopus Film Festival w Gdańsku. Produkcja Studia Munka SFP otrzymała Wyróżnienie Specjalne w Międzynarodowym Konkursie Krótkich Metraży Octopus Shorts.
Poświęcony kinu gatunkowemu z całego świata gdański Octopus Film Festival w tym roku poszerzył swoją formułę o Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych Octopus Shorts, na który nadesłano ponad 300 filmów z całego świata, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Meksyku, Ukrainy, Estonii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Kolumbii, Rumunii, Francji, Australii, Bułgarii, Hong Kongu, Kanady, Portugalii, Słowenii, Finlandii, Węgier i Polski reprezentujących wszystkie możliwe gatunki filmowe. W oficjalnej selekcji znalazły się 32 tytuły, które oceniało międzynarodowe Jury w składzie: filmoznawczyni i redaktorka Karolina Kostyra, krytyk literacki i filmowy Igor Kierkosz oraz reżyser i scenarzysta Kyle Edward Ball.

To właśnie to gremium zdecydowało się docenić „Piękną Łąkę Kwietną” w reżyserii Emi Buchwald przyznając produkcji Studia Munka SFP jedno z dwóch konkursowych Wyróżnień Specjalnych za „analogowe kadry wypełnione po brzegi autorską energią i stylowe zapanowanie nad niekończącą się eskalacją napięcia”.

„Piękna Łąka Kwietna” to opowieść o kilku godzinach z życia nadwrażliwego architekta krajobrazu, którego świat wyobrażeń i pięknych idei zderza się z szybkim tempem i nadmiarem bodźców świata zewnętrznego.

„Piękna Łąka Kwietna” powstała w działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studiu Munka w ramach programu Trzydzieści Minut realizowanego w partnerstwie z TVN i CANAL+ Polska i współfinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Za produkcję wykonawczą odpowiadała firma Loco Film Production. Koproducentami filmu są Samira Studio oraz Studio Produkcyjne Orka.

LK
Studio Munka - SFP
Ostatnia aktualizacja:  21.08.2023
Zobacz również
22 sierpnia Biuro SFP będzie czynne od 12:00
Mistrzostwa Polski Artystów i Aktorów w Szachach w Międzyzdrojach
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll