PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Krótkometrażowy obraz Emi Buchwald „Piękna Łąka Kwietna” uhonorowany został Wyróżnieniem Specjalnym Jury w konkursie 10. STIFF Student International Film Festival w Rijece. To kolejny już międzynarodowy laur dla produkcji Studia Munka SFP.
STIFF to organizowana w chorwackiej Rijece, ciesząca się międzynarodowym uznaniem impreza prezentująca etiudy studenckie i krótkometrażowe debiuty z całego świata. Celem festiwalu jest wspieranie osób stawiających pierwsze kroki w branży filmowej, zachęcanie do rozwoju nowych pomysłów i międzynarodowej współpracy. W tym roku w konkursie fabularnych krótkich metraży publiczność mogła oglądać „Piękną Łąkę Kwietną”, która wraca z festiwalu z Wyróżnieniem Specjalnym Jury.

Film Emi Buchwald przedstawia narcystycznego ojca, który wpada w spiralę gniewu wywołaną serią błahych sytuacji. „Pozornie proste i daremne reakcje, wywołujące w widzach wewnętrzny śmiech, budują portret współczesnego antybohatera, rzadko spotykanego w filmach krótkometrażowych. Powstaje pytanie, czy moralnie i społecznie dopuszczalne jest dręczenie wszystkich wokół tylko dlatego, że nie wiemy, jak sobie poradzić ze sobą i otaczającym nas światem” - czytamy w uzasadnieniu Jury, które podkreśla także znakomitą grę aktorską Andrzeja Kłaka, wyrazisty styl kręconych kamerą 16 mm zdjęć Tomasza Gajewskiego, dynamiczny montaż Anny Łuki i trzymający w napięciu scenariusz autorstwa Emi Buchwald i Karola Marczaka.Wyróżnienie Jury STIFF 2023 to kolejny już laur dla produkcji Studia Munka SFP. Film Emi Buchwald miał swoją światową premierę na 37. Warszawskim Festiwalu Filmowym, gdzie zdobył Nagrodę dla najlepszego filmu w międzynarodowym konkursie krótkich metraży. „Piękna Łąka Kwietna” uhonorowana została także m.in. Srebrnym Gronem Lubuskiego Lata Filmowego, Grand Prix Festiwalu Filmowego „Opolskie Lamy”, Nagrodą dla najlepszego filmu fabularnego Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych OKFA w Koninie, Nagrodą Specjalną im. Krystiana Dulewicza za Zdjęcia na Freedom Film Festival w Radomiu, Wyróżnieniem Jury Młodzieżowego na Silhouette Film Festival w Paryżu, Nagrodą Specjalną i Nagrodą za Zdjęcia podczas 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni obraz Nagrodą im. Jana Machulskiego za reżyserię.

„Piękna Łąka Kwietna” powstała w Studiu Munka SFP w ramach programu Trzydzieści Minut realizowanego w partnerstwie z TVN Warner Bros. Discovery oraz CANAL+ Polska i współfinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Za produkcję wykonawczą filmu odpowiada Loco Film Production. Koproducentami „Pięknej Łąki Kwietnej” są Samira Studio i Studio Produkcyjne Orka.


LK
Studio Munka SFP
Ostatnia aktualizacja:  28.11.2023
Zobacz również
Doc Hot Selection: pokaz "Wirażu" Pawła Hejbudzkiego w kinie Kultura
Animacja „Smok Diplodok” w kinach jesienią 2024
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll