PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
W dniach 6-15 października odbędzie się 39. Warszawski Festiwal Filmowy. Festiwal otworzy "Uśmiech losu" Andrzeja Jakimowskiego. W Konkursie 1-2 zostanie zaprezentowany debiut Agnieszki Elbanowskiej „Chcesz pokoju, szykuj się do wojny”. Film powstał w Studiu Munka działającym przy SFP.
77 filmów pełnometrażowych, w tym 23 premiery światowe i 9 międzynarodowych, a także 61 filmów krótkometrażowych znalazło się w programie 39 Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Festiwal otworzy światowa premiera nowego filmu Andrzeja Jakimowskiego "Uśmiech losu" (Song of Goats), który wspólnie z "Lękiem" Sławomira Fabickiego reprezentuje polską kinematografię w Konkursie Międzynarodowym. Dzieła polskich reżyserów będą rywalizowały o festiwalowe Grand Prix. 

Z kolei w Konkursie 1-2  zostanie zaprezentowany pełnometrażowy debiut fabularny Agnieszki Elbanowskiej „Chcesz pokoju, szykuj się do wojny”. Film powstał w Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. W konkursie znalazł się także debiut reżyserski Gabrieli Muskały "Błazny".

„Chcesz pokoju, szykuj się do wojny” to historia Tytusa, który jest zaprzeczeniem żołnierza, ale za namową ojca postanawia spróbować sił w lokalnej grupie paramilitarnej. Nie spodziewa się jednak, że podczas rekrutacji spotka świetnie wyszkoloną dziewczynę, do której poczuje coś więcej... Czy dzięki trudnym momentom, jakie przeżyje w trakcie dwudniowych leśnych manewrów, odnajdzie w sobie siłę, żeby w końcu sięgnąć po to, czego chce?

ZWIASTUN FILMU

W głównego bohatera wciela się Michał Sikorski ("Sonata, "Freestyle", "Pewnego razu na krajowej jedynce"), któremu partneruje Kinga Jasik - absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Autorami scenariusza są Agnieszka Elbanowska i Łukasz Czapski. Za zdjęcia odpowiada Adam Palenta, a montaż - Ireneusz Grzyb. „Chcesz pokoju, szykuj się do wojny” powstało w Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich w ramach skierowanego do debiutantów programu Sześćdziesiąt Minut, współfinansowanego przez CANAL+ Polska i Polski Instytut Sztuki Filmowej.

W Konkursie Filmów Krótkometrażowych zostaną zaprezentowane film dokumentalny „Echo” w reżyserii Emi Buchwald oraz animacja „Jak być kochanym?” Nawojki Wierzbowskiej. Produkcje zostały zrealizowane w Studiu Munka Działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich w ramach programów Pierwszy Dokument ("Echo") i Młoda Animacja ("Jak być kochanym?") finansowanych przez SFP i PISF. fot. Tomasz Gajewski/Studio Munka-SFP

Dodatkowo, w pozakonkursowej sekcji Najlepsze Polskie Filmy Krótkometrażowe 2023 widzowie będą mogli zobaczyć wyróżniony na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" dokument "Starsza pani znika" w reżyserii Marii Wider. Produkcja powstała w ramach programu Pierwszy Dokument.
 
W sekcji Polska Klasyka zostaną zaprezentowane cztery filmy Jerzego Skolimowskiego: "Bariera", "Ręce do góry", "Rysopis" i "Walkower". Wśród członków i członkiń Jury Konkursu Międzynarodowego jest Dorota Kędzierzawska, Konkursu 1-2 Feliks Falk, a Konkursu Crème de la Crème - Irena Strzałkowska. W składach jurorskich znaleźli się też m.in. Olga Chajdas, Maciej Kawalski, Natalia Koryncka - Gruz i Janusz Wróblewski.

Festiwal odbędzie się w dniach 6-15 października w Multikinie Złote Tarasy i kinie Atlantic. Więcej informacji o programie można znaleźć tu: program festiwalu 
RJ
WFF/Studio Munka
Ostatnia aktualizacja:  9.10.2023
Zobacz również
Nowy film Pawła Hejbudzkiego na 39. WFF
Początek naboru na 64. Krakowski Festiwal Filmowy
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll