PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Po serii ogólnopolskich sukcesów głośny debiut Grzegorza Dębowskiego „Tyle co nic” pod koniec kwietnia skonfrontuje się z zagraniczną publicznością. Produkcja Studia Munka SFP powalczy o nagrody amerykańskiego RiverRun International Film Festival.
Organizowany od 1998 roku Międzynarodowy Festiwal Filmowy RiverRun to najważniejsza impreza filmowa w Karolinie Północnej. Pokazy filmów odbywają się w w miejscowościach Winston-Salem oraz Greensboro, a na program składają się międzynarodowe konkursy pełnometrażowych fabuł i dokumentów oraz konkursy krótkich fabuł, dokumentów i animacji. Impreza jest dobrze znana polskim filmowcom. W 2014 roku tryumfowała tam „Ida” Pawła Pawlikowskiego. Teraz jej sukces ma szansę powtórzyć Grzegorz Dębowski z filmem „Tyle co nic”.

Uznawany za najciekawszy polski debiut ubiegłego roku "Tyle co nic" to historia Jarka - rolnika z krwi i kości, który nie boi się ciężkiej pracy ani konfrontacji z władzą. Kiedy lokalny poseł zdradza interesy miejscowych, organizuje w ich imieniu pikietę pod jego domem. Nie wie, że wkrótce znajdzie się w samym środku mrocznej intrygi, która zagrozi jego bliskim i postawi pod znakiem zapytania przyszłość, którą sobie wymarzył...

"Tyle co nic" miał swoją premierę we wrześniu ubiegłego roku na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie wyróżniono go statuetką Złotego Pazura w kategorii Inne Spojrzenie, nagrodami za najlepszy scenariusz i najlepszy debiut, nagrodami aktorskimi dla Artura Paczesnego oraz Agnieszki Kwietniewskiej i statuetką Don Kichota – Nagrodą Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych. Obraz Grzegorza Dębowskiego nominowany był także do tegorocznych Bestsellerów EMPiKu w kategorii Odkrycia. 4 marca na Gali Polskich Nagród Filmowych Orły reżyser nagrodzony został statuetką w kategorii Odkrycie Roku.

Teraz twórcy "Tyle co nic" mają szansę powiększyć listę nagród o laury Jury RiverRun International Film Festival, który odbędzie się w dniach 18–27 kwietnia. Pokazy filmu Grzegorza Dębowskiego zaplanowano na 24 i 25 kwietnia, a seanse w Karolinie Północnej będą pierwszą okazją do konfrontacji z publicznością na kontynencie amerykańskim. Produkcja Studia Munka o nagrody powalczy z filmami z Bośni i Hercegowiny, Egiptu, Kanady, Francji, Estonii, Senegalu i USA.

"Tyle co nic" powstał w Studiu Munka SFP ramach skierowanego do debiutantów programu Sześćdziesiąt Minut, którego finansowanie zapewniają Stowarzyszenie Filmowców Polskich, CANAL+ Polska oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej. Film otrzymał również wsparcie Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego, który jest też jego koproducentem. Dystrybutorem "Tyle co nic" jest Forum Film Poland.
LK
Studio Munka SFP
Ostatnia aktualizacja:  4.04.2024
Zobacz również
64. KFF będzie świętował 75 lat Wytwórni Filmów Oświatowych
12. Script Fiesta: ruszyły zapisy na warsztaty
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll