PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Nagrodzony Orłem 2024 w kategorii Odkrycie Roku debiut Grzegorza Dębowskiego „Tyle co nic” otworzy tegoroczną, 17. edycję Festiwalu Łodzią po Wiśle. Produkcja Studia Munka SFP zaprezentowana zostanie 22 marca w warszawskim kinie Iluzjon. Po projekcji ekipa filmu spotka się z festiwalową publicznością.
Łodzią po Wiśle to impreza, która wpisała się już w wiosenny kalendarz wydarzeń filmowych w Warszawie. Jego organizatorami są studenci Szkoły Filmowej w Łodzi, którzy prezentują szerokiej publiczności swoje filmy, powstałe w ciągu ostatniego roku akademickiego. Podczas tegorocznej edycji w czterech blokach wyświetlonych zostanie kilkanaście krótkometrażowych etiud, które objechały ponad 280 festiwali, przywożąc z nich 110 nagród. Wydarzenie ma formułę konkursu - filmy co roku ocenia profesjonalne Jury, które przyznaje Grand Prix oraz nagrody za najlepszą etiudę w czterech kategoriach: fabuła, dokument, animacja i zdjęcia/etiuda operatorska.

Zanim jednak publiczność da się porwać w bogaty, różnorodny świat krótkich metraży, organizatorzy przygotowali na otwarcie specjalny pokaz filmu „Tyle co nic” będącego debiutem Grzegorza Dębowskiego - absolwenta Wydziału Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi.

„Tyle co nic” to historia Jarka - rolnika z krwi i kości, który nie boi się ciężkiej pracy ani konfrontacji z władzą. Kiedy lokalny poseł zdradza interesy miejscowych, organizuje w ich imieniu pikietę pod jego domem. Nie wie, że wkrótce znajdzie się w samym środku mrocznej intrygi, która zagrozi jego bliskim i postawi pod znakiem zapytania przyszłość, którą sobie wymarzył...

Film miał swoją premierę podczas ubiegłorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie wyróżniono go statuetką Złotego Pazura w kategorii Inne Spojrzenie, nagrodami za najlepszy scenariusz i najlepszy debiut, nagrodami aktorskimi dla Artura Paczesnego oraz Agnieszki Kwietniewskiej i statuetką Don Kichota – Nagrodą Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych. Obraz Grzegorza Dębowskiego nominowany był także do tegorocznych Bestsellerów EMPiKu w kategorii Odkrycia. 4 marca na Gali Polskich Nagród Filmowych Orły reżyser nagrodzony został statuetką w kategorii Odkrycie Roku.

Seans „Tyle co nic” w ramach Festiwalu Łodzią po Wiśle zaplanowano w piątek 22 marca o godz.18.00 w warszawskim kinie Iluzjon. Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami filmu: reżyserem Grzegorzem Dębowskim, reżyserką obsady i kierowniczką produkcji Agnieszką Skalską oraz montażystką Anną Garncarczyk. Pełny program festiwalu dostępny jest na oficjalnej stronie https://lodziapowisle.pl/

„Tyle co nic” powstał w Studiu Munka SFP ramach skierowanego do debiutantów programu Sześćdziesiąt Minut, którego finansowanie zapewniają Stowarzyszenie Filmowców Polskich, CANAL+ Polska oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej. Film otrzymał również wsparcie Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego, który jest też jego koproducentem. Dystrybutorem „Tyle co nic” jest Forum Film Poland.
LK
SFP
Ostatnia aktualizacja:  19.03.2024
Zobacz również
Premiera filmu "Kuba" i urodziny Krystyny Cierniak-Morgenstern
„Za duży na bajki 2” zobaczyło już ponad 152 tysiące osób
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll