PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
"Trzymamy dobry kurs! To kurs na dobre, młode Kino i na dobre z Wami spotkania. No więc płyniemy i w tym roku! Przegląd Filmów Szkoły Filmowej w Łodzi, już po raz 17!" - zapraszają organizatorzy. W programie imprezy znalazł się między innymi film ze Studia Munka SFP w reżyserii absolwenta PWSFTviT Grzegorza Dębowskiego - "Tyle co nic".
Festiwal odbędzie się w dniach 22 i 23 marca 2024 roku w Kinie ILUZJON w Warszawie. 

"Z Łodzi płyniemy prosto do Kina ILUZJON w Warszawie – bo sprawdzone miejsce i sprawdzona publiczność to obietnice wartościowego filmowego spotkania. Na ekranie najnowsze filmy studentów Szkoły Filmowej w Łodzi – fabularne, dokumentalne i animowane, rok produkcji 2023, docenione na najważniejszych polskich i międzynarodowych festiwalach. Bo musicie wiedzieć, że w ubiegłym roku pokazaliśmy nasze filmy na ponad 280 festiwalach, z których wróciliśmy z ponad 110 nagrodami! Teraz chcemy pokazać je Wam! " - czytamy w komunikacie.

W programie 17. ŁpW m.in. KROKODYL, reż. Dawid Bodzak, pokazywany w prestiżowej sekcji SEMAINE DE LA CRITIQUE festiwalu Cannes; WARSZAWA, HOLANDIA, reż. Ming-Wei Chiang, nagrodzony za najlepszy film krótkometrażowy FPFF w Gdyni; BYĆ KIMŚ, reż. Michał Toczek, który ma na swoim koncie m.in. „Złotego Lajkonika” Krakowskiego Festiwalu Filmowego i „Jantara” Młodzi i Film w Koszalinie; dokumentalna GARSTKA ZIEMI, reż. Izabela Zubrycka, z premierą podczas Millennium Docs Against Gravity, prezentowana w konkursie San Sebastian IFF, programie Ji.hlava i FIPADOC, a także animowany W LESIE SĄ LUDZIE Szymona Ruczyńskiego, uznany najlepszym filmem europejskim Krakowskiego Festiwalu Filmowego, pokazywany w konkursach Leeds IFF i PÖFF Shorts w Tallinie oraz w programie Thessaloniki IDF.

W sumie - cztery filmowe bloki, łącznie ponad 400 minut na wielkim ekranie!

Tegorocznym filmem otwarcia będzie TYLE CO NIC, w reż. Grzegorza Dębowskiego, absolwenta Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej naszej Szkoły, który został nagrodzony Orłem Polskiej Akademii Filmowej, w kategorii „Odkrycie Roku” oraz 6. nagrodami podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w tym za debiut reżyserski, za scenariusz oraz za najlepszy film w kategorii „Inne Spojrzenie”. Po projekcji zapraszamy na spotkanie z twórcami: reżyserem Grzegorzem Dębowskim, reżyserką obsady i kierowniczką produkcji Agnieszką Skalską oraz montażystką Anną Garncarczyk, absolwentką Katedry Montażu Filmowego Szkoły.

Grzegorz Dębowski, fot. PWSFTViT

W programie „Łodzią po Wiśle” także dwa pokazy specjalne. Pierwszym będzie projekcja AN ORANGE FROM JAFFA, w reż. Mohammeda Almughanniego, absolwenta Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej naszej Szkoły. Film otrzymał Grand Prix ostatniego Clermont-Ferrand ISFF, a jego producentem jest, działające przy Szkole Filmowej w Łodzi, Studio Filmowe INDEKS wspólnie z Lumisenta oraz Synecdoche z Francji.  Druga propozycja to ROOM 404, reż. Elysa Wendi i Lee Wai Shing, prezentowany w sekcji Forum Expanded ostatniego Berlinale, wyprodukowany w Pracowni Eseju Filmowego Laboratorium Narracji Wizualnych vnLab, które od 5 lat z dużymi sukcesami działa w naszej Szkole.
Po projekcjach odbędą się spotkania. "Liczymy na to, że w dniach 22 i 23 marca spotkamy się w tym samym filmowym porcie, w Kinie ILUZJON. Czekamy na Wasze czujne spojrzenia, głębokie refleksje i konstruktywną krytykę. Czekamy na przedstawicieli filmowej branży, na krytyków i dziennikarzy. Na Publiczność naszych filmów" - zaprasza PwSFTviT.
 

  Polecamy stronę http://lodziapowisle.pl i http://facebook.com/lodziapowisle
Dołącz do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/7d38IwH7l
ORGANIZATOR Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi
PARTNERZY Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny FINA, Kino ILUZJON, Filmpolski.pl, Studio Filmowe INDEKS, Laboratorium Narracji Wizualnych vnLab, Festiwal KAMERA AKCJA 
Grafika: KUKI Krzysztof Iwański, www.iwanski.co




WRÓB
PWSFTViT
Ostatnia aktualizacja:  16.03.2024
Zobacz również
Trzaska, L.U.C. i Apanel nominowani do Pomorskich Nagród Filmowych
Kim jest uczestnik FPFF w Gdyni? Prezentacja wyników badań
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll