PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  29.04.2024
Już za moment rusza branżowa część Mastercard OFF CAMERA. To dynamicznie od lat rozwijające się wydarzenie, które co roku starannie relacjonujemy. OFF CAMERA PRO INDUSTRY to przede wszystkim znakomita propozycja dla młodych filmowców, którzy poszerzą i zaktualizują swoją wiedzę branżową.
W tegorocznym programie znajdą się m. in. pitchingi filmów fabularnych, warsztaty scenariuszowe, panele o postprodukcji, spotkanie ze związkiem zawodowym czy też studia przypadków.

-  Szczegółowo omówimy etapy produkcji filmów, począwszy od koncepcji i rozwoju scenariusza, poprzez pozyskiwanie funduszy, aż po realizację – mówią organizujący sekcję Kamil Janik i Patrycja Strzyżewska. - W tym roku jeszcze większe znaczenie będzie miał branżowy networking. Zaplanowaliśmy specjalne sesje i wydarzenia, które będą miały na celu umożliwienie uczestnikom nawiązywania wartościowych kontaktów branżowych, co okazało się strzałem w dziesiątkę w czasie zeszłorocznej edycji. Dzięki tym interakcjom wszyscy goście będą mogli wymieniać się doświadczeniami, szukać potencjalnych partnerów do współpracy oraz dyskutować o przyszłych projektach i trendach w branży filmowej.

Patrycja Strzyżewska i Kamil Janik,  fot. Mastercard Off Camera

OFF CAMERA PRO INDUSTRY odbędzie się w dniach 30 kwietnia – 2 maja.  Pierwszy dzień poświęcony będzie postprodukcji, a partnerami wydarzeń są Juice, NOLABEL i Postnovation.  Mateusz Kozak opowie o postprodukcji z perspektywy producenta i twórców, następnie Krzysiek Hrycak (NOLABEL) i Adam Tunikowski (Juice.) o porażkach projektowych i błędach w produkcji oraz postprodukcji, zarówno na poziomie systemowym, jak i artystycznym. Po południu odbędzie się dyskusja o sztucznej inteligencji, o tym, co wydarzyło się w tej materii w ubiegłym roku.

 1 maja przebiegnie pod hasłem pitchingów młodych twórców – zostaną zaprezentowane projekty pełnometrażowych fabuł wyłonione ze zgłoszeń. Po sesjach publicznych zaplanowane są spotkania jeden na jeden. Po południu – oczekiwana dyskusja o regulacjach pracy na planach filmowych z udziałem Witolda Płóciennika (Związek Zawodowy Filmowców), Natalii Grzegorzek (Polska Gildia Producentów) i prawniczki Igi Bałos. Następnie odbędzie się Q&A dotyczące potrzeb ubezpieczeniowych w produkcjach filmowych.

2 maja od rana zaplanowane są zamknięte wykłady scenariuszowe dla młodych twórców z Anną Jadowską i Łukaszem Grzegorzkiem. Interesująco zapowiada się dyskusja z montażystkami (Beata Walentowska, Magda Chowańska, Maria Zuba) i Q&A dotyczące reżyserii obsady z Kate Rhodes James.

  Specjalnością OFF CAMERA PRO INDUSTRY są case study, które odbywają się przez wszystkie trzy dni sekcji i dostarczają cennej wiedzy o historiach konkretnych polskich produkcji. Z uczestnikami sekcji spotkają się twórcy i producenci nowych polskich filmów. Dowiemy się o kulisach powstawania takich filmów, jak „Zielona granica” Agnieszki Holland (30.04), „Lęk” Sławomira Fabickiego (1.05), „Biała odwaga” Marcina Koszałki i „Kos” Pawła Maślony (2.05). 2 maja reżyserzy „Horror story” – Adrian Apanel i „Chcesz pokoju, szykuj się do wojny” Agnieszka Elbanowska oraz producent Jerzy Kapuściński opowiedzą o współpracy ze Studiem Munka SFP. 

OFF CAMERA PRO INDUSTRY odbywa się w nowej lokalizacji, w hotelu Stradom House Autograph Collection.

 
Anna Wróblewska
artykuł redakcyjny / Off Camera
Ostatnia aktualizacja:  29.04.2024
Zobacz również
Nowe kierownictwo festiwalu Młodzi i Film
Nowe filmy z Polski, Czech i Słowacji – tylko w Cieszynie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll