PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Pięć produkcji Studia Munka SFP rywalizować będzie o nagrody w konkursach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA w Białymstoku.
Nosząca miano największego filmowego wydarzenia w północno-wschodniej Polsce ŻUBROFFKA to przegląd najnowszego dorobku twórców filmów krótkometrażowych z całego świata. Na tegoroczną edycję imprezy wpłynęło 1300 zgłoszeń, spośród których wybrano 140 tytułów, jakie zostaną pokazane w festiwalowych konkursach i ocenione przez jurorów oraz publiczność. W tym gronie znalazło się pięć produkcji Studia Munka SFP.

Aż cztery z nich powalczą o nagrody w sekcji Dokument.pl prezentującym najciekawsze dokonania polskich twórców non-fiction. Publiczność w Białymstoku będzie miała okazję zobaczyć nagrodzoną w listopadzie na Festiwalu IDFA w Amsterdamie „Moją siostrę” – niezwykle osobisty, czuły portret własnej rodziny zmagającej się z problemem uzależnienia od narkotyków. „Sen wujka VakhoJoanny Rój zabierze festiwalowych widzów w niedostępne góry Kazbegi w Gruzji, by przedstawić historię Vakho od pół wieku żyjącego samotnie w pokucie za tragiczne wydarzenia z przeszłości. Kolejny z konkursowych filmów - „Starsza pani szuka” Marii Wider – to opowieść o 72-letniej Krystynie, która w jesieni życia z pomocą biura matrymonialnego próbuje odnaleźć prawdziwą miłość... Zaś łączący dokument z animacją „Music of SonnyKlementyny Margolis i Anny Sałacińskiej przybliży widzom codzienną rutynę pracy w fabryce płyt CD.

W konkursowej sekcji Fabuła.pl widzowie Żubroffki zobaczą natomiast tegorocznego laureata Nagrody im. Jana Machulskiego czyli „PrzepustkęKaroliny Węglorz-Zimy. To znakomicie zagrana przez Jacka Belera i Rafała Garneckiego słodko-gorzka opowieść o wykuwaniu się relacji dwójki mających zatargi z prawem braci podczas wspólnej podróży autostopem na casting do telewizyjnego programu muzycznych talentów.

Filmy w festiwalowych konkursach oceni międzynarodowe Jury, w którym zasiądą litewski reżyser i operator Vytautas Katkus, węgierska autorka filmów animowanych Réka Bucsi i reżyserka filmów dokumentalnych Hanka Nobis. Swoje nagrody przyznają także Jury Dziennikarzy oraz Młode Jury.

Dodatkowo poza konkursem, w ramach pokazów dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku ph. Wszystkie kolory jesieni życia na Żubroffce zaprezentowana zostanie „ViktoriaKaroliny Porcari w komediowy sposób opowiadająca o odkrywaniu własnej seksualności po pięćdziesiątce. W towarzyszącej projekcji rozmowie z widzami udział wezmą reżyserka Karolina Porcari i współscenarzysta filmu Krzysztof Szekalski.

Zaproszone na Żubroffkę produkcje Studia Munka SFP powstały w ramach skierowanych do młodych twórców i współfinansowanych przez Polskich Instytut Sztuki Filmowej programów Pierwszy Dokument, Młoda Animacja i Trzydzieści Minut. Stałym partnerem i koproducentem filmów z programu Trzydzieści Minut jest TVN Warner Bros. Discovery. Za produkcję wykonawczą „Mojej siotry” odpowiadała Produkcja 316. Koproducentem filmu jest MX35. Producentem wykonawczym „Snu wujka Vakho” jest Centrum Kształcenia Suplement Stanisław Rój. Za produkcję wykonawczą obrazu „Starsza pani szuka” odpowiadało Friends With Benefits Studio, a koproducentem filmu jest Cineo Studio. Producentem wykonawczym „Music of Sonny” jest SPInka Film Studio. Koproducentami „Przepustki” są Story Vehicle, Open Media, Coloroffon i Halo Productions. Za produkcję wykonawczą „Victorii” odpowiadał Mizar Films. Koproducentem filmu jest All For Movies.

Pełny program Żubroffki znaleźć można na stronie www.zubroffka.pl. Laureatów festiwalu poznamy 10 grudnia.
LK
Studio Munka SFP
Ostatnia aktualizacja:  6.12.2023
Zobacz również
Dokumenty Studia Munka SFP w Bielańskim Ośrodku Kultury
Zobacz zwiastun filmu "Kos"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll