PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Krótkometrażowa „Victoria” Karoliny Porcari znalazła się w programie 24. Festival del Cinema Europeo odbywającego się w dniach 11-18 listopada w Lecce we Włoszech. Produkcja Studia Munka SFP zaprezentowana zostanie w sekcji Puglia Show.
Organizowany już po raz 24. w Lecce Festival del Cinema Europeano jest jedyną imprezą filmową we Włoszech poświęconym wyłącznie kinu europejskiemu. Twórcy festiwalu stawiają sobie za cel promocję europejskiej produkcji filmowej oraz propagowanie dialogu i integracji międzykulturowej poprzez medium, jakim jest kino. Na bogaty program festiwalu składa się kilkanaście sekcji poświęconych zarówno najnowszym produkcjom filmowym, jak i klasyce. „Victoria” Karoliny Porcari – ze względu na włosko-polskie korzenie reżyserki – znalazła się w sekcji Puglia Show prezentujących krótkie metraże autorstwa filmowców związanych z włoskim regionem Apulia.

„Victoria” to opowiedziana w komediowym tonie historia Amelii - atrakcyjnej kobiety po pięćdziesiątce, od lat będącej żoną Antoniego, miłośnika średniowiecznych rekonstrukcji historycznych. Ich życie seksualne dawno już utraciło swój blask. Pewnego dnia Amelia znajduje pozostawioną na progu paczkę z wibratorem. Zafascynowana przedmiotem postanawia go zatrzymać i... wypróbować. Nieoczekiwane doznanie obudzi się w niej wszystko to, co przez lata było uśpione... W role małżonków wcielają się brawurowo Katarzyna Figura i Piotr Cyrwus, a na ekranie partneruje im Małgorzata Bogdańska.

Reżyserka i scenarzystka „Victorii” Karolina Porcari jest absolwentką Wydziału Aktorstwa w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie oraz kursu "Studio Prób" w warszawskiej Szkole Wajdy. Na koncie ma kilkadziesiąt ról filmowych i teatralnych. Obecnie przygotowuje się do pełnometrażowego debiutu reżyserskiego.„Victoria” miała swoją światową premierę na 62. Krakowskim Festiwalu Filmowym, gdzie uhonorowano ją Srebrnym Smokiem dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego. Film Karoliny Porcari ma na koncie m.in. Nagrodę im. Lucjana Bokińca za Najlepszy Film Konkursu Młodego Kina 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Grand Prix 25. Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami” w Nowogardzie, Nagrodę dla Najlepszego Filmu Krótkometrażowego na New York Polish Film Festival 2023, Nagrodę dla najlepszego krótkiego metrażu na Sopot Film Festival oraz statuetkę "Jańcia Wodnika" za najlepszy krótkometrażowy film fabularny na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej "Prowincjonalia" we Wrześni.  

„Victoria” to kolejny krótki metraż z flagowego programu Studia Munka SFP Trzydzieści Minut finansowanego ze środków Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w partnerstwie z TVN Warner Bros. Discovery. Za produkcję wykonawczą filmu odpowiadał Mizar Films. Koproducentem "Victorii" jest All For Movies.

Festiwalowy pokaz „Victorii” w Lecce zaplanowano na sobotę, 18 października w kinie Multisala Massimo
LK
SFP
Ostatnia aktualizacja:  9.11.2023
Zobacz również
"Sami swoi. Początek": pierwsza zapowiedź wideo
Rozpoczął się 5. Warszawski Festiwal Filmów Animowanych
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll