PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Krótkometrażowy dokument Mariusza Rusińskiego „Moja siostra” znalazł się w programie 23. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Watch Docs. Prawa człowieka w filmie. Festiwalowe pokazy produkcji Studia Munka SFP będą pierwszymi po zdobyciu przez nią Nagrody dla Najlepszego Dokumentu dla Młodej Widowni na międzynarodowym festiwalu filmów dokumentalnych IDFA w Amsterdamie.
„Moja siostra” to dla Mariusza Rusińskiego głęboko osobista historia. Bohaterką filmu jest Zuzia - wrażliwa i uzdolniona artystycznie nastolatka walcząca z nałogiem narkotykowym. A prywatnie – siostra reżysera, który próbuje dociec, co takiego wydarzyło się w życiu całej rodziny, że Zuzia popadła w uzależnienie.  „Moja siostra” nie jest jednak jedynie opowieścią o wychodzeniu z nałogu, lecz także o tym, jak wielki wpływ na konkretne decyzje jej członków mają relacje w rodzinie. Reżyser kieruje obiektyw kamery na swoich najbliższych w najbardziej intymnych chwilach i próbuje wychwycić punkty zapalne oraz źródła konfliktów i braku wzajemnego zrozumienia.

W listopadzie film miał swoją europejską premierę na międzynarodowym festiwalu filmów dokumentalnych IDFA w Amsterdamie, gdzie zdobył Nagrodę dla Najlepszego Dokumentu dla Młodej Widowni. Teraz, w pierwszych dniach grudnia na seansach w Warszawie będzie mogła go obejrzeć publiczność  23. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Watch Docs. Prawa człowieka w filmie. To jedna największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową i najstarszy festiwal kina dokumentalnego w Warszawie – organizowany od 2001 roku. Jego organizatorem jest Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

Podczas 23. edycji Watch Docs „Moją siostrę” będzie można zobaczyć dwukrotnie na seansach w warszawskiej Kinotece – w dniach 1 i 2 grudnia, w zestawie z niemieckim krótkometrażowym dokumentem „Ambasadorka z TikToka” Nicoli Fegg. Po seansie 2 grudnia organizatorzy zaplanowali spotkanie z twórcami prezentowanych filmów.

„Moja siostra” zrealizowana została w Studiu Munka SFP w ramach skierowanego do młodych twórców programu Pierwszy Dokument współfinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Za produkcję wykonawczą filmu odpowiadała Produkcja 316. Koproducentem filmu jest MX35.
LK
Studio Munka SFP
Ostatnia aktualizacja:  29.11.2023
Zobacz również
Nowy film Andrzeja Jakimowskiego w kinach
Znamy laureatów Script Wars 2023
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll