PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
28. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima potrwa do niedzieli 21 listopada 2021 roku. Tegoroczna edycja jest wersją hybrydową, pokazy filmowe będą się odbywały w kinie i on-line.
Festiwal rozpoczyna się atrakcjami dla najmłodszych widzów. O 9:30 w Kinie Kijów odbędzie się seans filmu animowanego "Nawet myszy idą do nieba" (2021). Animacja wykonana techniką lalkową została nominowana do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii dla najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego.Natomiast o 11:15 zacznie się pokaz kolejnej animacji dla dzieci. Film "Dziki Zachód Calamity Jane" (2021) jest westernową animacją swobodnie nawiązującą do dzieciństwa legendarnej postaci Marthy Jane (Calamity) Cannary, która w 1863 roku, w przebraniu chłopca, wyruszyła na zachód Stanów Zjednoczonych.

O 15:30 ruszy pierwsze wydarzenie z cyklu „Notacje”, a jego bohaterem jest Jerzy Kucia. Tematem cyklu notacji jest ocalenie zapomnienia wiedzy na temat Studia Filmów Animowanych w Krakowie i środowiska artystycznego z nim związanego.

O godzinie 16:00 na dużej sali kina Kijów rozpocznie się projekcja filmu wyreżyserowanego przez przewodniczącego jury tegorocznego konkursu Etiuda, Ilji Chrzanowskiego pt. "DAU. Natasza" (2020) o samotnej kierowniczce kantyny w zamkniętym mieście-instytucie. Rzecz rozgrywa się w przeciągu kilku dni w 1952 roku.


O godz. 17:00 zaczną się projekcje bloku animacji wyselekcjonowanych przez holenderski festiwal Kaboom Animation Festival. Na blok zatytułowany „Holenderska animacja lubi wyzwania” składa się 8 animacji przedstawiających niepokorne, wykraczające poza ramy, konfrontacyjne i odważne filmy krótkometrażowe, czy to o nieśmiałym dekarzu, o synu biorącym udział w przesłuchaniu, by przeżyć, kolonii wełnianych nudystów czy kukiełkowych dyktatorach. O 18:30 rozpocznie się natomiast drugi blok projekcji holenderskich krótkich metraży, tym razem zatytułowany „Holenderska animacja jest różnorodna”. W bloku znalazło się 10 animacji krótkometrażowych.

Wtorkowy wieczór zakończy się uroczystą galą inaugurującą 28. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima. Gala Otwarcia rozpocznie się o godzinie 20:00 w kinie Kijów. Poprowadzą ją Agnieszka Zając i Kuba Szatko, przedstawiciele biura organizacyjno-programowego Etiudy&Animy. Imprezę zapowie Dyrektor Artystyczny Festiwalu, Bogusław Zmudziński, który oficjalnie zainauguruje 28. MFF Etiuda&Anima.Po oficjalnej części w kinie Kijów oraz na platformie VOD o godzinie 20:00 rozpocznie się projekcja filmu "My Sunny Maad" (2021), który miał swoją premierę na tegorocznym festiwalu w Annecy. Jest to historia Czeszki Herry, która zakochuje się w Afgańczyku Nazirze. Po ślubie przeprowadza się z nim do jego ojczyzny nie mając najmniejszego pojęcia o życiu, które czeka na nią w posttalibańskim Afganistanie.
 
Więcej informacji na stronie http://etiudaandanima.plLK
Etiuda&Anima
Ostatnia aktualizacja:  16.11.2021
Zobacz również
"Jazz Outsider": Janusz Majewski kręci film o nestorach polskiego jazzu
"Supernova" zwycięża na Bali
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll