PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Jerzy Kucia, jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów animacji, przyjął zaproszenie do Rady Artystycznej programu „Młoda Animacja”, prowadzonym przez działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studio Munka.
Jerzy Kucia to nie tylko wybitny scenarzysta, reżyser i producent filmów animowanych, ale także pedagog, grafik i malarz. Wiele lat związany był ze Studiem Filmów Animowanych w Krakowie. Był wieloletnim kierownikiem Pracowni Filmu Animowanego na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, doświadczonym pedagogiem i opiekunem, który wykształcił wielu utalentowanych reżyserów filmów animowanych.

Jerzy Kucia, fot. SFP

Do jego najsłynniejszych filmów należą:"Winda", "W cieniu", "Szlaban", "Krąg", "Okno", "Refleksy", "Źródło", "Odpryski", „Przez pole”, „Parada”, „Wiosna”, „Strojenie instrumentów”, „Fuga na wiolonczelę, trąbkę i pejzaż”. Animacje przyniosły mu nagrody na festiwalach w Annecy, Chicago, Grenoble, Melbourne, Oberhausen, Toronto, Warnie czy Krakowie. Jego filmy były pokazywane na wielu przeglądach retrospektywnych, m.in w Zagrzebiu, Londynie, Clermont - Ferrand, Cannes i Nowym Jorku.


W Radzie Artystycznej programu „Młoda animacja” zasiadają ponadto reżyserzy: Balbina Bruszewska,  Kamil Polak, Alina Skiba, producent Piotr Furmankiewicz, krytyczka i publicystka Hanna Margolis oraz Liwia Mądzik ze Studia Munka - SFP. Celem Programu jest umożliwienie młodym filmowcom zrealizowanie debiutanckiego filmu animowanego w profesjonalnych warunkach. Program zakłada powstanie filmów 5-10 minutowych.  W programie biorą udział reżyserzy do 40. roku życia, studenci i absolwenci szkół filmowych i artystycznych lub reżyserzy nie posiadający wykształcenia filmowego, ale wykazujący się już pewnym dorobkiem artystycznym.


"Story", fot. Studio Munka SFP


Wyprodukowany w ramach programu „Młoda Animacja” film „Story” Joli Bańkowskiej swoją światową premierę miał podczas tegorocznej edycji Berlinale.  Został również zakwalifikowany do Konkursu Polskiego na trwającym obecnie Krakowskim Festiwalu Filmowym. Film weźmie udział w Konkursie Filmów Krótkometrażowych Festiwalu w Annecy, który rozpoczyna się 10 czerwca 2019 r.


Obecnie Studio Munka prowadzi nabór do programu „Młoda Animacja”. Zgłoszenia do programu (jak również do „30 Minut” i „Pierwszego Dokumentu”) można przesyłać do 28 czerwca 2019 roku. Od tego roku nabór do programu „Młoda Animacja” będzie odbywał się tylko raz rocznie, a Rada Artystyczna będzie kierowała do produkcji trzy projekty. Budżet każdej animacji wynosi 100 tysięcy złotych brutto.   Program dofinansował Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

 

WRÓB
SFP
Ostatnia aktualizacja:  1.06.2019
Zobacz również
KFF: Oświadczenie w sprawie filmu "Dobra zmiana"
Wystartowała 33. Tarnowska Nagroda Filmowa
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll