PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
W 2020 roku wybitny znawca polskiej animacji Jerzy Armata zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Anima w Kosmosie. Historia polskiej animacji.
Od stycznia do czerwca będziemy spotykać się z uznanymi animatorami: Hieronimem Neumannem i Jerzym Kucią oraz dyrektorem Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, Andrzejem Orzechowskim. Dowiemy się także, które polskie animacje zostały zatrzymane przez cenzurę, stając się „półkownikami”, co z najlepszymi animacjami lat 80. ma wspólnego krakowska Piwnica pod Baranami oraz dlaczego w Japonii aż trzy razy wydawano DVD z polskimi animacjami do muzyki klasycznej.

Polska animacja to uznana marka na całym świecie, czego najbardziej spektakularnym dowodem są oscarowe statuetki dla „Tanga” Zbigniewa Rybczyńskiego oraz polsko-brytyjskiego „Piotrusia i wilka” Suzie Templeton czy nominacje do Nagrody Akademii dla „Katedry” Tomasza Bagińskiego oraz polsko-brytyjskiego „Twojego Vincenta” Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Nasz cykl to sześć wyjątkowych wieczorów, podczas których pokazom najlepszych polskich filmów animowanych, powstałych na przestrzeni ostatnich siedmiu dekad, towarzyszyć będzie komentarz eksperta oraz spotkania z autorami.


Jerzy Armata, fot. Paweł Topolski / TNF

Każde ze spotkań Animy w Kosmosie to około dwuipółgodzinna podróż do świata niezwykłych filmowych wyobraźni, w którą zabiera nas twórca cyklu, autor kilkunastu książek dotyczących animacji filmowej, Jerzy Armata. To możliwość uczestniczenia w bezcennej lekcji historii kina błyskotliwie prowadzonej przez znawcę tematu, który od ponad 40 lat uczestniczy w przemianach polskiego kina. To również niepowtarzalna okazja, aby na dużym ekranie obejrzeć arcydzieła polskiego filmu animowanego, niedostępne animacje, czy unikatowe materiały archiwalne, a przede wszystkim spotkać się i porozmawiać z wybitnymi twórcami polskiego kina animowanego.

W Nowym Roku po raz pierwszy kino Kosmos proponuje karnet uprawniający do udziału we wszystkich spotkaniach. Karnet w cenie 54 zł (tj. 9 zł od jednego seansu) dostępny w kasie Kina Kosmos. Bilety na pojedyncze spotkania do nabycia w kasie Kina Kosmos i na Filmowa.net.

WRÓB
Silesia Film
Ostatnia aktualizacja:  31.12.2019
Zobacz również
Petro Aleksowski – filmowiec orkiestra
Xawery Żuławski reżyseruje serial dla HBO
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll