PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
„Jakoś to będzie” to pełnometrażowy debiut Sylwestra Jakimowa wyprodukowany w Studiu Munka-SFP. Film bierze udział w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Filmowych 40. Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie. Twórcy zaprezentowali film publiczności i wzięli udział w spotkanieu Szczerość za szczerość.
Bohaterami filmu są trzej przyjaciele po trzydziestce – Albert, Marcin i Jacek – koledzy z dzieciństwa, outsiderzy, którzy wciąż mieszkają z rodzicami w tym samym bloku na obrzeżach miasta. Przez lata trwają w specyficznej przyjaźni, mimo tego, iż nie zawsze popycha ona ich życie do przodu. Losy każdego z nich od samego początku były pasmem niepowodzeń, wynikających z głupoty lub nieodpowiedzialności. Albert, Marcin i Jacek od dzieciństwa wciąż kombinują i szukają sposobów na szybkie wzbogacenie się. Niestety. Pomysły z walką rottweilera w osiedlowej altance czy z symulowaniem wypadku celem wyłudzenia pieniędzy od naiwnych kierowców okazują się mało przyszłościowe. Po kilkunastu latach bezowocnej walki o byt trzej przyjaciele przygotowują się do tej jednej, najważniejszej akcji. Tym razem jednak ma być inaczej. Mają doskonały pomysł i nie zawahają się go zrealizować.

fot. Sylwia Olszewska/SFP


"Jakoś to będzie" to współczesna komedia bazująca na absurdalnym, zaskakującym poczuciu humoru. Podstawową siłę scenariusza stanowią bohaterowie, ukazani realistycznie, a jednocześnie groteskowo. To postaci z krwi i kości, czasami tak prawdziwie nieudolne, że aż śmieszne, a czasami budzące współczucie. Na drugim planie pojawi się szeroka panorama współczesnych zjawisk społecznych, w sytuacjach i miejscach, nieznanych i do tej pory nieobecnych we współczesnej polskiej komedii – mówi reżyser Sylwester Jakimow.

–  Unikalne poczucie humoru Sylwestra Jakimowa powoduje, że film ten wpisuje się w tradycję najlepszej polskiej komedii. "Jakoś to będzie" to film w duchu twórczości braci Kondratiuków, Marka Piwowskiego czy wczesnego Jima Jarmusha - opowiada producent Jerzy Kapuściński.

"Jakoś to będzie" to pełnometrażowy debiut Sylwestra Jakimowa, absolwenta PWSFTviT w Łodzi. Sylwester Jakimow jest reżyserem popularnych polskich seriali telewizyjnych i filmów krótkometrażowych: „Jesteś w moim sercu” (dokument, 2002), „Ostatni dzień na słońcu” (fabuła, 2001), „Kongola” (fabuła, 2007). Za krótkometrażową fabułę „Koleżanki” ze Studia Munka (2011) otrzymał nagrodę Małego Jantara za najlepszą fabułę w Konkursie Filmów Krótkometrażowych na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” oraz Nagrodę Specjalną Jury w konkursie Młode Kino Polskie na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

W rolach trzech głównych bohaterów zobaczymy młodych, zdolnych aktorów: Dobromira Dymeckiego, Sebastiana Pawlaka, Alberta Osika. Partnerują im m.in. Dorota Pomykała, Piotr Tokarz, Katarzyna Cynke, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik. Autorem zdjęć jest Malte Rosenfeld.

40. Młodzi i Film w Koszlainie potrwa do 19 czerwca.
MR
MiF, Studio Munka
Ostatnia aktualizacja:  18.06.2021
Zobacz również
fot. Sylwia Olszewska/SFP
40. Młodzi i Film. Oto laureaci!
Leszek Długosz – muzyką i słowem
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll