PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Głośny debiut Damiana Kocura „Chleb i sól” ma szanse na kolejne międzynarodowe nagrody. Produkcja Studia Munka SFP zakwalifikowała się do Konkursu Głównego 44. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Kairze.
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Kairze to jedna z zaledwie 15 imprez na świecie posiadająca klasę “A”, czyli akredytację przyznawaną przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Producentów Filmowych FIAPF. To także najstarszy festiwal filmowy w rejonie Bliskiego Wschodu i Afryki. Organizowany jest od 1976 roku.

Do tegorocznego kairskiego konkursu zakwalifikowano 14 filmów z całego świata, wśród nich „Chleb i sól” Damiana Kocura, który jest jedynym reprezentantem Polski w tym gronie. Prezentowane obrazy walczyć będą o statuetkę Złotej Piramidy dla najlepszego filmu oraz m.in. nagrody za reżyserię, scenariusz i role aktorskie. Obraz Damiana Kocura ma również szansę na Brązową Piramidę przyznawaną twórcy pierwszego lub drugiego filmu w karierze.

Konkursowe filmy oceni międzynarodowe Jury, na czele którego zasiądzie laureatka festiwali w Cannes i Locarno, japońska reżyserka Naomi Kawase. Towarzyszyć jej będą ubiegłoroczny laureat Złotej Piramidy, meksykański reżyser Joaquin Del Paso, egipska autorka zdjęć Nancy Abdelfattah, francuski aktor Samir Guesmi, włoska aktorka Stefania Casini, egipski kompozytor Rageh Daoud oraz bollywoodzka gwiazda Swara Bhaskar.

44. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Kairze otworzy 13 listopada specjalny pokaz najnowszego obrazu Stevena Spielberga „Fabelmanowie”. Laureatów Festiwalu poznamy 22 listopada.


Zaproszenie do konkursu w Kairze to kolejny festiwalowy przystanek w znaczonej nagrodami międzynarodowej karierze produkcji Studia Munka. Z początkiem września br. „Chleb i sól” miał swoją światową premierę na 79. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie uhonorowano go Nagrodą Specjalną w prestiżowym Konkursie Orizzonti. Film Damiana Kocura prezentowany był również w Konkursie Głównym 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie zdobył Nagrodę Dziennikarzy, Nagrodę Jury Młodych oraz Don Kichota – statuetkę Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych. W październiku Damian Kocur uhonorowany został także statuetką dla Najlepszego reżysera w Międzynarodowym konkursie 59. Festiwalu Filmowego „Złota Pomarańcza” w tureckiej Antalyi.

„Chleb i sól” powstał w Studio Munka SFP w ramach programu Sześćdziesiąt Minut realizowanego przy finansowym wsparciu CANAL+ Polska i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Producentami filmu są Jacek Bromski, Jerzy Kapuściński i Ewa Jastrzębska. Koproducenci to Instytucja Filmowa Silesia Film oraz Kivi Sp. z o.o, King House Michał Sadowski i Exa Studio. Film otrzymał także wsparcie Gminy Strzelce Opolskie.

Międzynarodowym agentem sprzedaży filmu "Chleb i sól" jest firma IKH Pictures Promotion
LK
Studio Munka - SFP
Ostatnia aktualizacja:  19.10.2022
Zobacz również
Znamy skład Konkursu Polskiego EnergaCAMERIMAGE 2022
Październikowy Serock. Nowa rzeczywistość i jej wyzwania
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll