PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Grająca główną rolę w filmie „Wiarołom” Piotra Złotorowicza aktorka Julia Szczepańska na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Tofifest. Kujawy i Pomorze otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za debiut aktorski. Zrealizowaną z jej udziałem produkcję Studia Munka SFP festiwalowa publiczność obejrzy 3 lipca.
Julia Szczepańska urodziła się 10 maja 1997 roku w Warszawie. Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi. Na koncie ma szereg ról w etiudach studenckich oraz udział w w serialu "Nieobecni 2" w reżyserii Anny Kazejak i Adriana Panka. Absolutnym przełomem w jej karierze był filmowy debiut w „Wiarołomie” Piotra Złotorowicza. Wciela się w nim w Annę - młodą dziewczynę, która po latach nieobecności wraca do rodzinnej wsi, aby spędzić z mamą – Marą (Małgorzata Hajewska-Krzysztofik) ostatnie miesiące jej życia. Odnajduje też w wiosce Alka (Mateusz Więcławek), z którym przeżyła swoją pierwszą młodzieńczą miłość. Spotkanie tych dwojga uruchomi serię nieoczekiwanych zdarzeń...

"Wiarołom" miał  swoją światową premierę w styczniu 2022 roku na Dhaka Film Festival w Bangladeszu. W czerwcu br. otrzymał Wyróżnienie Specjalne na amerykańskim New Jersey International Film Festival.

"Reżyser Piotr Złotorowicz rezygnuje z podziału na przeszłość i przyszłość, na sen i rzeczywistość. Nasyca sceny niepokojem, dając do zrozumienia, że to, co w tej historii najistotniejsze, kryje się pod powierzchnią - pisała w recenzji po polskiej premierze filmu Joanna Barańska w recenzji dla Onet.pl przyrównując "Wiarołom" do twórczości Andrieja Tarkowskiego.

Obraz Piotra Złotorowicza to już kolejny debiut zrealizowany w ramach programu Sześćdziesiąt minut współfinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Za produkcję z ramienia Studia Munka odpowiadali: Ewa Jastrzębska i Jerzy Kapuściński. Koproducentem filmu jest CANAL+ Polska. "Wiarołom" otrzymał wsparcie od Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego Pomerania Film. Partnerami produkcji były firmy Coloroffon i Panavision. Za międzynarodową promocję filmu Piotra Złotorowicza odpowiada IKH Pictures Promotion.

Publiczność Tofifest będzie mogła zobaczyć "Wiarołom" w niedzielę, 3 lipca na seansie w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki. Po pokazie zaplanowano spotkanie z Julią Szczepańską i reżyserem Piotrem Złotorowiczem.
MR
Studio Munka-SFP
Ostatnia aktualizacja:  29.06.2022
Zobacz również
fot. materialy prasowe
Bartosz Chajdecki wśród najlepszych kompozytorów na świecie
Kolejna edycja Hommage à Kieślowski w sierpniu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll