PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Wyprodukowany w Studio Munka SFP dokument Katarzyny Warzechy „We Have One Heart” trafił do katalogu internetowej platformy VoD TrueStory.

Brytyjski serwis TrueStory to niezależna platforma streamingowa poświęcona filmom non fiction. Jej twórcy stawiają sobie za cel przybliżanie widzom tego, co najlepsze w kinie dokumentalnym z całego świata.

 

"We Have One Heart" to obraz oparty na historii gdańskiego plastyka i muzyka Adama Witkowskiego, który po śmierci matki odnalazł listy, jakie wiele lat temu pisali do siebie jego rodzice – Polka i mieszkający w Iraku Kurd. Niespodziewanie dostał szansę, by poznać historię swojego ojca, z którym nigdy nie miał okazji się zetknąć. Autorka filmu Katarzyna Warzecha połączyła archiwalne zdjęcia, prawdziwą korespondencję oraz współczesne ujęcia filmowe z animacją dając widzom wgląd w emocje łączące zakochanych z odległych zakątków świata i pozwalając im odkryć długo skrywaną rodzinną tajemnicę.

 

- Bohaterów filmu: Adama i Anię Witkowskich znam od wielu lat. To ważne postaci na trójmiejskiej scenie artystycznej. Kiedy Ania opowiedziała mi historię o znalezionym po 40 latach ojcu Adama, wiedziałam, że jest to wspaniały temat na film. Kilka miesięcy szukałam odpowiedniej formy do opowiedzenia tego, co wydarzyło się kilkadziesiąt lat temu. Animacja pomogła mi pokazać świat bohaterów uwiarygodniony materiałem dokumentalnym w postaci listów i zdjęć. Dzięki temu ożywiliśmy ten świat, a ja uniknęłam „gadających głów” – mówi reżyserka.

 

"We Have One Heart" miał swoją światową premierę w kwietniu 2020 roku na festiwalu Visions du Reel w szwajcarskim Nyonie. Był to początek pełnej sukcesów  wędrówki produkcji Studia Munka po polskich i zagranicznych festiwalach. Film otrzymał m.in. Złotego Hugo na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Chicago, święcił też tryumfy na Central and Eastern European Film Festival „CinEast” w Luksemburgu, Flickerfest International Short Film Festival w Sydney, DocsMX w Meksyku, amerykańskim Aspen ShortsFest, Open Air Kurzfilmfestival „dotdotdot” w Wiedniu oraz Toronto Polish Film Festival. W Polsce "We Have One Heart" doceniły m.in. jurorskie gremia na festiwalach Młodzi i Film w Koszalinie, Kameralnym Lecie w Radomiu, Wajda na Nowo w Suwałkach, Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA oraz Long Story Short we Wrocławiu. Katarzyna Warzecha otrzymała również Nagrodę Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii: Najlepszy scenariusz.

 

Film powstał w Studio Munka SFP w ramach programu Pierwszy dokument dofinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Za produkcję ze strony Studia Munka odpowiedzialni byli Ewa Jastrzębska i Jerzy Kapuściński. Producentem wykonawczym i koproducentem filmu jest firma Silver Frame. Realizację "We Have One Heart" wsparli również Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film i Miasto Gdańsk.


Film dostępny jest dla subskrybentów serwisu TrueStory TUTAJ .

MR
Studio Munka-SFP
Ostatnia aktualizacja:  14.07.2022
Zobacz również
Znamy już laureatki i laureatów 15. MFF ANIMATOR
Co zrobić, by audiodeskrypcja stała się powszechna? Rozmowa z Izabelą Künstler-Zawiszą
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll