PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Debiutancki obraz Sylwestra Jakimowa „Jakoś to będzie” uznany został najlepszym filmem Europejskiego Festiwalu Młodego Kina w Tiranie. Produkcja Studia Munka SFP zdobyła także Nagrodę za najlepsze zdjęcia, których autorem jest Malte Rosenfeld.
„Jakoś to będzie” to współczesna komedia bazująca na absurdalnym i zaskakującym poczuciu humoru. Bohaterami filmu są trzej przyjaciele po trzydziestce - Albert, Marcin i Jacek - koledzy z dzieciństwa, outsiderzy, którzy wciąż mieszkają z rodzicami w tym samym bloku na obrzeżach miasta. Przez lata trwają w specyficznej przyjaźni, mimo tego, iż nie zawsze popycha ona ich życie do przodu. Losy każdego z nich od samego początku były pasmem niepowodzeń, wynikających z głupoty lub nieodpowiedzialności. Po kilkunastu latach bezowocnej walki o byt trzej przyjaciele przygotowują się do tej jednej, najważniejszej akcji. Mają „doskonały” pomysł i nie zawahają się go zrealizować.

W główne role wcielili się: Dobromir Dymecki, Sebastian Pawlak i Albert Osik. Partnerują im m.in. Dorota Pomykała, Piotr Tokarz, Katarzyna Cynke, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik i Sebastian Stankiewicz.

Premiera filmu Sylwestra Jakimowa miała miejsce w czerwcu 2021 roku na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film. „Jakoś to będzie” prezentowany był również na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Szanghaju oraz na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA w Krakowie. W czerwcu 2022 debiut Sylwestra Jakimowa wyróżniony został Nagrodą Dziennikarzy na VI Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Satyrycznych Pyszadło w Mogilnie.

Teraz lista nagród „Jakoś to będzie” wzbogaciła się o dwie statuetki Europejskiego Festiwalu Młodego Kina w Tiranie. To impreza, która stawia sobie za cel promowanie w Albanii młodego kina artystycznego. O nagrodach dla „Jakoś to będzie” zdecydowało międzynarodowe Jury, w którym zasiedli kosowska reżyserka Blerta Zeqiri, albański scenarzysta i reżyser Fatmir Koçi, pochodzący z Australii reżyser dźwięku Victor Van Vught oraz brytyjski krytyk filmowy i kurator Neil Young.

Reżyser Sylwester Jakimow jest absolwentem Szkoły Filmowej w Łodzi. Zanim zadebiutował na wielkim ekranie, zrealizował szereg filmów krótkometrażowych, w tym wyprodukowaną w Studiu Munka w ramach programu Trzydzieści Minut fabułę „Koleżanki”, za którą otrzymał nagrodę Małego Jantara na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film oraz Nagrodę Specjalną Jury w konkursie Młode Kino Polskie na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

„Jakoś to będzie” zrealizowane zostało w Studiu Munka dzięki środkom Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Koproducentem filmu jest CANAL+ Polska.
LK
Studio Munka - SFP
Ostatnia aktualizacja:  8.09.2023
Zobacz również
48. FPFF. Konkurs o Złote Lwiątka
Rozdano Nagrody Stowarzyszenia Kin Studyjnych i KIPA 2023
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll