PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  25.03.2022
Film „Jakoś to będzie” w reżyserii Sylwestra Jakimowa wyprodukowało Studio Munka SFP. W głównych rolach występują: Dobromir Dymecki, Albert Osik i Sebastian Pawlak.

Zobacz relację z premiery filmu w Kinie Kultura w Warszawie:

 
Ostre jak brzytwa spojrzenie na współczesną Polskę i absurdy codzienności w zwariowanej komedii producentów obsypanych nagrodami filmów: „Supernova”, „Cicha Noc” oraz „Eastern”. W obsadzie filmu – w rolach bohaterów, dla których każdy dzień to dzień świra – wystąpili: Dobromir Dymecki („Volta”, „Planeta Singli”), Sebastian Pawlak („Mowa ptaków”, „Zabawa zabawa”), Albert Osik („Ikar. Legenda Mietka Kosza”), Dorota Pomykała („Gotowi na wszystko. Exterminator”), Małgorzata Hajewska-Krzysztofik („W głębi lasu” Netflixa oraz „Król” Canal+ ) oraz Katarzyna Cynke („Zabawa zabawa”, „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”). Reżyserią filmu zajął się Sylwester Jakimow – twórca nagradzany na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” oraz na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Obraz powstał w Studiu Munka SFP. Jego koproducentem jest CANAL+ Polska, a dystrybucją w Polsce zajmuje się Kino Świat.Kiedy mimo trzydziestki na karku wciąż mieszkasz z rodzicami. Gdy brakuje ci kasy, z dziewczyną się nie układa, a twoje życie coraz częściej ma smak taniego piwa z dyskontu – wtedy dostrzegasz, że najwyższa pora, żeby w końcu coś zmienić. Do takich wniosków dochodzą zgodnie Albert, Marcin i Jacek – trzej kumple z osiedla, którzy po serii biznesowych katastrof, wreszcie wpadają na pomysł, jak nieźle zarobić. Tak rodzi się plan śmiałej akcji, która zaprowadzi bohaterów w sam środek wielkiego wesela, gdzie czeka na nich nie tylko kasa, ale i szansa na gorący romans. Po drodze wystarczy tylko niczego nie popsuć.A z tym, jak wiadomo, bywa różnie. Czasem łatwiej powiedzieć, niż samemu coś zrobić.

 

Dziennikarze o filmie:

„Jakoś to będzie” będzie hitem. Bohaterowie zaczynają w stylu Tarantino - trzech facetów w garniturach i gangsterskich kłopotach. Ale to Łódź, podwodna, docierająca do dna. Dla mnie „Jakoś…” to ani przegięcie, ani groteska. Jestem z tego miasta i wiem, że tak samo zabójcze może być niskie nasycenie krwi tlenem jak i niskie nasycenie mózgu inteligencją.
Manuela Gretkowska
 
 
"Jakoś to będzie" to niebanalna i gorzka komedia, w której absurd miesza się z posępnym obrazem rzeczywistości. To historia życiowych przegrywów, którzy urodzili się z piętnem porażki, ale mimo wszystko się nie poddają i walczą o siebie. W końcu, jakoś to będzie. 100% Polski w Polsce. Film bawi, oburza i polaryzuje - właśnie o to powinno chodzić w kinie.
Krzysztof Połaski, Telemagazyn
 
 
Jakimow udowadnia, że empatia i współczucie nie przekreśla szydery. Jedno może być bękartem drugiego. Śmiejemy się, ale nie szydzimy. Wyostrzamy grzechy, ale nie puszczamy ich płazem. Albert, Jacek i Marcin dają się lubić, ponieważ nie szantażują potrzebą akceptacji.
Łukasz Maciejewski
 
Bardzo specyficzny film, z bardzo specyficznym poczuciem humoru. Gorąco namawiam, by go obejrzeć.
Katarzyna Dydo, Radiowa Czwórka
MR
Studio Munka-SFP
Ostatnia aktualizacja:  25.03.2022
Zobacz również
"The Choice": polski VR nagrodą na SXSW
Jubileuszowa 10. Script Fiesta już od 31 marca
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll