PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Wyprodukowany w Studio Munka SFP komediowy debiut Sylwestra Jakimowa „Jakoś to będzie” trafił właśnie do oferty VoD serwisów Premiery CANAL+ i Player.pl.
Słowa „jakoś to będzie” to mantra lekkoduchów, żyjących z dnia na dzień, mających nadzieję na lepsze jutro, lecz zbyt gnuśnych, aby o nie naprawdę zawalczyć. Albert, Jacek i Marcin, trzej kumple znający się od najmłodszych lat, mieszkają z rodzicami, mimo że przekroczyli już trzydziestkę. Niezbyt rozgarnięci, lecz pełni inwencji, wciąż wymyślają nowe sposoby na wzbogacenie się – za każdym razem z tym samym, żałosnym skutkiem.

fot. Celestyna Król/Studio Munka SFP

- W "Jakoś to będzie" nie czuje się przykrego dla mnie protekcjonalnego tonu w opowiadaniu o peryferiach, marginesach. Bohaterowie grani z wdziękiem i wyczuciem komediowego rytmu przez Sebastiana Pawlaka, Alberta Osika i Dobromira Dymeckiego, nie są może najmądrzejsi ani najrozsądniejsi, ale zwyczajnie dają się lubić. Ich utopie, marzenia, kiepskie koncepty i jeszcze gorsze wykonanie, stają się nie tylko całkiem udanym grepsem, ale także czymś w rodzaju przesłania: „jesteśmy, jacy jesteśmy, mamy prawo do głupoty, mamy prawo do błędów” - pisał o filmie Sylwestra Jakimowa krytyk Łukasz Maciejewski.

- Gest reżysera umieszczającego w centrum swojej opowieści ludzi przegranych jest tak radykalny, że kino Jakimowa staje się kinem odwetu. Odwetu na świecie popkulturowej, lukrowanej fasady tych wszystkich ładnych, globalnych, politycznie poprawnych obrazów, które są zaledwie hologramem rzeczywistości – zachwycała się w recenzji na łamach Miesięcznika KINO Anna Kaplińska-Struss.

Premiera filmu Sylwestra Jakimowa miała miejsce w czerwcu 2021 roku na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film. "Jakoś to będzie" prezentowany był również na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Szanghaju oraz na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA w Krakowie. W czerwcu 2022 debiut Sylwestra Jakimowa wyróżniony został Nagrodą Dziennikarzy na VI Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Satyrycznych Pyszadło w Mogilnie.

Film powstał w Studiu Munka SFP, a jego producentami są: Ewa Jastrzębska i Jerzy Kapuściński. Koproducentem filmu jest stały partner Studia – CANAL+ Polska. Produkcja "Jakoś to będzie" sfinansowana została przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
MR
Studio Munka-SFP
Ostatnia aktualizacja:  22.06.2022
Zobacz również
fot. materialy prasowe
Lato z Muzami: siedemnaście filmów walczy o Grand Prix Konkursu Filmowa Młoda Polska
Forum Dokumentu i Animacji (cz. II). Rzeczywistość, która na nas napiera
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll