PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  21.10.2016
W warszawskim kinie Kultura odbyła się kolejna premiera filmów ze Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji.
Limbo”, scen i reż. Jacek Piotrowicz

W świecie zdominowanym przez fabryki, w wielkiej chłodni podczas burzy z wyładowaniami dwa kawałki mięsa pod wpływem elektryczności odrywają się od macierzystej tuszy i przeradzają się w świadome istoty, a następnie podejmują wspólną ucieczkę z fabryki. Po śmierci jednej z istot, pozostały bohater przemierza kolejne światy rozciągające się od industrialu do dżungli, dociera do muru, a po drugiej stronie odnajduje opuszczony cyrk. Scenariusz napisał i osobiście animował wszystkie elementy Jacek Piotrowicz. Reżyser filmu skończył ASP w Krakowie, gdzie uczył się w pracowni animacji prof. Krzysztofa Kiwerskiego. Obecnie pracuje nad animacją pt. „Generations of America”.


 


Amerykański sen”, scen i reż. Marek Skrzecz

Głuchołazy - niewielkie miasto, które w latach dziewięćdziesiątych tętniło życiem obecnie wymiera. Powódź zniszczyła uzdrowiska oraz fabryki. W miasteczku panuje duże bezrobocie, a część mieszkańców wyjechała. W tym miejscu bez perspektyw nastoletni Szymon postanawia spełnić swoje wielkie marzenie. Chce zostać zapaśnikiem amerykańskiego wrestlingu. Czy jego amerykański sen się spełni?


Zdjęcia do filmu wykonali Damian Kocur i Kacper Sędzielewski. Marek Skrzecz, reżyser i scenarzysta filmu, to autor wielokrotnie nagradzanych teledysków. Jego niekonwencjonalne realizacje balansują na pograniczu fabuły i dokumentu. Uczestnik wielu projektów edukacyjno-filmowych m.in.: „Świat od świtu do zmierzchu”, i „Sztuka wyboru”.

 

Totalna harmonia”, scen. i reż. Roman Jarosz

Adam jest kontrabasistą w orkiestrze symfonicznej. Jego żona Ewa jest solistką i gra pierwsze skrzypce. Podczas koncertu Adam dostaje zawału serca. W szpitalu opowiada żonie o tym jak stanął przed nietypowym sądem ostatecznym… Główną rolę w filmie zagrał Wojciech Mecwaldowski. Partnerują mu Małgorzata Buczkowska-Szlenkier, Magdalena Zawadzka, Orina Krajewska, Anita Jańcia – Prokopowicz i Marek Kalita. Zdjęcia wykonał Dominik Danilczyk, scenografię – Agnieszka Hodowana.


"Baraż", scen. i reż. Tomasz Gąssowski

Pod Warszawą 38-letni Zyga (Jacek Borusiński) próbuje wyjaśniać Witkowi (Oliwier Kozłowski) na czym polegają rządzące światem zasady. Sam nie zawsze się do nich stosuje, co nie uchodzi uwadze bystrego synka. Za zdjęcia do filmu odpowiadał Rafał Leszczyński, scenografię – Małgorzata Zelek, a kostiumy – Aleksandra Staszko.

 

Albert Kiciński
Studio Munka-SFP
Ostatnia aktualizacja:  21.10.2016
Zobacz również
fot. Robert Jaworski/SFP
Podróż na księżyc... i na Regiofun
Zamknęła się epoka w historii kina...
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll