PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  22.11.2023
Podbijający od jesieni ubiegłego roku festiwale na całym świecie „Chleb i sól” Damiana Kocura znalazł się w programie 15. Eastern Neighbours Film Festival w Hadze. Produkcja Studia Munka SFP zaprezentowana zostanie w pozakonkursowej sekcji Current Relevant Cinema.
Organizowany od 2008 roku ENFF stawia sobie za cel przybliżanie holenderskiej i międzynarodowej publiczności kina Europy Środkowo-Wschodniej. Na program festiwalu składają się pokazy pełnometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych, a także krótkich metraży i animacji. Pokazom filmowym towarzyszą wydarzenia, których celem jest edukacja i inicjowanie nowych partnerstw pomiędzy filmowcami z różnych części Europy.

Zaproszony do udziału w tegorocznej 15. edycji Eastern Neighbours Film Festival film pokazany zostanie w sekcji Current Relevant Cinema prezentującej najciekawsze nowe zjawiska kina europejskiego. Festiwalowe pokazy „Chleba i soli” zaplanowano na 24 i 26 listopada.- Podczas gdy chleb i sól w jego kulturze symbolizują gościnność, Damian Kocur kieruje swój obiektyw ku mniej gościnnym aspektom Polski. Wyróżniony Nagrodą Specjalną Jury na Festiwalu Filmowym w Wenecji „Chleb i sól” ukazuje napięcie kipiące tuż pod powierzchnią ksenofobicznego życia prowincjonalnego miasta – piszą organizatorzy o produkcji Studia Munka SFP.

Okrzyknięty najgłośniejszym polskim debiutem ostatnich lat „Chleb i sól” miał swoją światową premierę na w konkursie Orrizonti ubiegłorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Otrzymana tam Nagroda Specjalna Jury okazała się początkiem pasma międzynarodowych sukcesów. Dziś film Damiana Kocura ma już na koncie ponad 20 festiwalowych nagród i szereg wyróżnień branżowych, na czele z nagrodami Polskiej Akademii Filmowej i Gildii Reżyserów Polskich.

„Chleb i sól” zrealizowany został w Studio Munka SFP w ramach programu Sześćdziesiąt Minut współfinansowanego przez CANAL+ Polska i Polski Instytut Sztuki Filmowej. Koproducenci to Instytucja Filmowa Silesia Film oraz Kivi Sp. z o.o, King House Michał Sadowski i Exa Studio. Film otrzymał także wsparcie Gminy Strzelce Opolskie.
LK
Studio Munka SFP
Ostatnia aktualizacja:  22.11.2023
Zobacz również
Waldemar Krzystek – kino dla wszystkich
Weź udział w konkursach scenariuszowych Script Fiesty
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll