PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Zakończyła się 12. edycja Festiwalu Filmowego Script Fiesta. Podczas Gali Zamknięcia ogłoszono zwycięzców konkursów scenariuszowych. Nagrodę za scenariusz filmu zrealizowanego i 50 tys. zł otrzymał Damian Kocur za „Chleb i sól" wyprodukowany w Studiu Munka SFP. Gośćmi wieczoru byli m.in. Katarzyna Figura, Marek Kalita, Aleksandra Popławska, Małgorzata Szumowska, Olga Bołądź.

Poniżej lista zwycięzców:


- Nagroda za scenariusz filmu zrealizowanego - Damian Kocur, projekt "Chleb i sól". Zwycięzca otrzymał 50 tys. zł. To najwyższa w Polsce nagroda dla scenarzystów. Jej fundatorem jest Warszawska Szkoła Filmowa, organizator Script Fiesty.


- Nagroda za koncept serialu - Marta Bacewicz za projekt „Serca mam dwa”. Zwyciężczyni otrzymała nagrodę w wysokości 20 tys. zł.


- Nagroda za najlepszy scenariusz teledysku - Dawid Misiorny za teledysk „Gad”  do utworu Moniki Brodki. Nagrodę w wysokości 3 tys. zł ufundowało Respect Energy.


- Tegoroczna edycja festiwalu pokazała nam, jak potrzebne są rozmowy wokół tematów scenariuszowych. Na organizowane przez nas wydarzenia wydaliśmy ponad 11 tys. wejściówek. Hitami frekwencyjnymi był pokaz „Pocahontas” i rozmowa z Philipem LaZabnikiem, Noc Teledysków i panel o adaptowaniu Tyrmanda. Jestem szczęśliwy i dumny z odzewu widzów - mówi Artur Zaborski, dyrektor artystyczny festiwalu.


Damian Kocur i Marta Konarzewska, fot. Script Fiesta


Swoje nagrody przyznali także partnerzy Festiwalu:


- Audioteka – nagroda za koncept scenariusza audio i 5 tys. zł - Marta Michalak za projekt „Sekstoria” oraz Natalia Anduła za projekt „Bezsenne noce, senne dnie”


- Atelier scenariuszowe – nagroda Przemysław Jurek za projekt „Incydent w Emilcinie”


- No Drama – nagroda za koncept scenariusza serialu – Ola Hulbój za projekt „Wciąż tu jesteśmy”


- Crew United – nagroda za koncept scenariusza serialu Marta Bacewicz za projekt „Serca mam dwa” oraz Sylwia Zielińska i Michał Łukowicz za projekt „Dwa pogrzeby Antoniego Fabera”


Gala zamknięcia 12. edycji FF Script Fiesta odbyła się w kinie Elektronik. Event poprowadzili Artur Zaborski i Patrycja Wanat. Podczas wieczoru, na zamkniętym pokazie, pokazane zostały dwa filmy zrealizowane przez studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej:  „Jestem” w reżyserii Cezarego Orłowskiego z Katarzyną Figurą oraz „Syn szczęścia” w reżyserii Dominika Mireckiego z Markiem Kalitą.


12. edycja Festiwalu Filmowego Script Fiesta odbyła się w dniach 18-21 kwietnia. Podczas festiwalu na widzów i słuchaczy czekały panele, warsztaty, pokazy filmowe. Gośćmi festiwalu byli m.in. Katarzyna Figura, Natasza Parzymies, Ilona Łepkowska, Marianna Zydek, Karolina Korwin-Piotrowska, Krzysztof Gureczny, Gabriela Łazarkiewicz-Sieczko, Kinga Dębska i Piotr Domalewski.

MR
Script Fiesta
Ostatnia aktualizacja:  22.04.2024
Zobacz również
Zaproszenie na II Forum Kreatywności w kinie Kultura
Mira Haviarova (1938-2024). Pożegnanie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll