PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  9.10.2015
15 października 2015 roku rozpocznie się 20. Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2015. W trzech podgórskich przestrzeniach – Kinoteatrze Wrzos (Zamoyskiego 50), Kinokawiarni Kika (Krasickiego 18) i Kawiarni Stopklatka (Brodzińskiego 8) – na widzów czeka blisko 200 filmów z całego świata.
Najważniejszym elementem programu jest konkurs, w którym wystartuje 46 filmów z ostatniego sezonu. Towarzyszą mu retrospektywne prezentacje dorobku Studia Miniatur Filmowych i Serafiński Studio, repliki festiwali Animator, Etiuda&Anima i StopTrik, a także projekcja filmu pełnometrażowego dla widzów w każdym wieku „Nocturna”.

Organizatorzy zapraszają na spotkania i dyskusje: z jurorami i zarazem bohaterami pokazów retrospektywnych: Ewą Borysewicz, Zygmuntem Koniecznym, Hieronimem Neumannem i Joanną Polak, a także z przedstawicielami Studia Miniatur Filmowych, Serafiński Studio i zaprzyjaźnionych festiwal. Udział w festiwalu potwierdzili wielu znanych twórców, m.in. Jacek Adamczak, Marian Cholerek, Krzysztof Kiwerski, Jerzy Kucia, Zdzisław Kudła, Krzysztof Raynoch i Andrzej Rułka.

Będą też warsztaty: w Studium Plastycznym Anima Art chętni będą mieli okazję poznać tajniki animacji poklatkowej, a w Kawiarni Stopklatka różne odcienie dźwięku w filmie animowanym.

Organizatorzy zapraszają najmłodszych widzów na dwa spotkania z filmami ze Studia Miniatur Filmowych: w sobotę 17 października o 15:00 w Kawiarni Stopklatka i w niedzielę 18 października o 12:00 w Kinokawiarni Kika. Polecają również konkursowy blok filmów dla dzieci – w piątek 16 października o 12:30 w Kinoteatrze Wrzos.

20. Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2015 odbędzie się w dniach 15-18 października 2015 roku. Informacje na: www.facebook.pl/ofafafestiwal i www.ofafafestiwal.com.


AK
OFAFA
Ostatnia aktualizacja:  9.10.2015
Zobacz również
fot. OFAFA
HBO: dokument o polskiej siatkówce
Warsztaty scenariuszowe MIDPOINT
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll