PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Już za kilka dni rusza 14. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR! Trwa wielkie odliczanie do największej takiej imprezy w Polsce, która ma status kwalifikującej do Oscara i która w tym roku odbędzie się w formule hybrydowej.
Setki filmów i dziesiątki wydarzeń - tego nie można przegapić w lipcu! Między 9 a 15 lipca 2021 zapraszamy do Poznania - do Kina Muza, do Sceny na Piętrze i na Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta. Sprzedaż biletów trwa na stronie bilety24.pl i w kinowej kasie przy ul. Św. Marcin.

Na stronie animator-festival.com znajduje się FESTIWALOWY PRZEWODNIK, który pomoże wybrać najciekawsze wydarzenia, które odbędą się offline. Wersja papierowa przewodnika dostępna jest w Kinie Muza, Centrum Informacji Kulturalnej oraz w kilkunastu poznańskich kawiarniach.

GODZINNA PODRÓŻ SZLAKIEM LEMA

W ramach sekcji głównej IN AND BETWEEN US W NAS I MIĘDZY NAMI zapraszamy na pokaz online POWRÓT Z GWIAZD. To będzie wyjątkowy seans filmów animowanych, inspirowanych twórczością mistrza literatury science fiction, Stanisława Lema. W tym roku przypada setna rocznica jego urodzin, jest więc co uczcić. Wyświetlimy cztery filmy: polsko-niemiecką produkcję "Powrót" Anny Błaszczyk, "Maskę" w reżyserii Stephen'a i Timothy'ego Quay, niemiecko-irlandzkiego "Golema" w reżyserii Patricka Mccue, Tobiasa Wiesnera oraz "Doradców króla Hydropsa" Natalii Brożyńskiej.
    

  

POLISH FRAMES: CZYLI DOBRE, BO POLSKIE

Zapraszamy na sekcję POLISH FRAMES, poświęconą polskiemu dorobkowi świata animacji. Pokażemy archiwalne prace od lat 60. do tych najnowszych. Pokaz WYJDĘ Z SIEBIE, który przygotowała programerka, Anna Głowińska - to odpowiedź na towarzyszące nam uczucia ostatniego roku: poczucie stagnacji, izolacji, zawieszenia, niewiedzy i niepewności. Punktem wyjścia do przygotowania go był film "Stop! Wstęp wzbroniony!" Krzysztofa Kiwerskiego z lat 80. Kamera wędruje w nim po różnych pomieszczeniach. Będą też inne produkcje, które pomagają przepracować traumę usiedlenia - żywiołowe i dynamiczne filmy-wędrówki. Będzie się można poczuć jak w grze komputerowej, w której pokonujemy różne przeszkody. Pokaz kończy się animacją z lat 70. "Oj, nie mogę się zatrzymać" Zbigniewa Rybczyńskiego, w której odkrywamy, że możemy uciec w mentalną wycieczkę. Wędrówka myśli pomaga się zmierzyć z lockdownem, "odpandemić się". To będzie zmysłowy pokaz - w sensie dosłownym! W ramach tej sekcji zapraszamy też na:

POKAZ FILMÓW Z MUZYKĄ KRZESIMIRA DĘBSKIEGO.

Lista filmów, do których napisał muzykę jest długa. To nie tylko "Kingsajz" Juliusza Machulskiego czy "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana. Animacja też zajmuje w jego dorobku ważne miejsce. Dębski pisał muzykę i dla tuzów animacji – Daniela Szczechury, Stanisława Lenartowicza i Hieronima Neumanna – i dla początkujących reżyserów, którzy zresztą w międzyczasie stali się również znanymi twórcami: dla Jacka Kasprzyckiego, Macieja Ćwieka czy Andrzeja Gosienieckiego. I to właśnie ich produkcje zobaczymy na ANIMATORZE!

14. MFFA ANIMATOR  / WAŻNE INFORMACJE

  Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR jest festiwalem kwalifikującym do Oscara®. To największe w Polsce wydarzenie kulturalne poświęcone filmowi animowanemu. ANIMATOR jest również laureatem jubileuszowej nagrody PISF w kategorii Krajowe Wydarzenie Filmowe. Na każdej edycji festiwalu prezentowanych jest ponad 300 filmów z całego świata, w tym konkurs, retrospektywy, przeglądy tematyczne i premiery. ANIMATOR to także koncerty, warsztaty oraz bardzo obszerny program dla najmłodszych widzów. Wyróżnikiem poznańskiego festiwalu jest wszechobecna fuzja animacji z muzyką.

14. MFFA ANIMATOR odbędzie się w dniach: 9-15.07.2021.

WRÓB
MFF Animator
Ostatnia aktualizacja:  7.07.2021
Zobacz również
46. FPFF. Joanna Łapińska pokieruje Gdynia Industry
LETNIE TANIE KINOBRANIE w Kinie pod Baranami: Kino jest kobietą
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll