PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Znamy składy jury poszczególnych konkursów filmowych, które odbędą się w ramach 22. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Camerimage.
Konkurs Główny:

Roland Joffé – przewodniczący jury (reżyser, producent; Pola śmierci, Misja, Vatel)

Christian Berger
(autor zdjęć; Pianistka, kryte, Biała wstążka)

Ryszard Bugajski
(reżyser, scenarzysta; Przesłuchanie, Generał Nil, Układ zamknięty)

Ryszard Horowitz
(fotograf)

David Gropman
(autor zdjęć; Wbrew regułom, Czekolada, Życie Pi)

Artur Reinhart (autor zdjęć, producent; Wrony, Tristan i Izolda, Wenecja)

Oliver Stapleton
(autor zdjęć; Wbrew regułom, Podaj dalej, Nie bój się ciemności)

Manuel Alberto Claro
(autor zdjęć; Rekonstrukcja, Melancholia, Nimfomanka)

David MacMillan (inżynier dźwięku; Indiana Jones i Świątynia Zagłady, Speed: Niebezpieczna prędkość, Apollo 13)




Konkurs Filmów Polskich:
Caleb Deschanel – Przewodniczący Jury (operator filmowy; Pierwszy krok w kosmos, Patriota, Pasja)

Affonso Beato (autor zdjęć; Wszystko o mojej matce, Ghost World, Królowa)

Scott Franklin (producent; Requiem dla snu, Zapaśnik, Czarny łabędź)

Ellen Harrington
(kuratorka, selekcjonerka, producentka)

Phil Méheux (autor zdjęć; GoldenEye, Maska Zorro, Casino Royale)

Matthew Libatique (autor zdjęć; Iron Man, Czarny łabędź, Noe: Wybrany przez Boga)

Jeannine Oppewall (scenografka; Tajemnice Los Angeles, Złap mnie, jeśli potrafisz, Niepokonany Seabiscuit)

Michael Seresin (autor zdjęć, reżyser; Midnight Express, Harry Potter i więzień Azkabanu, Ewolucja planety małp)

Amy Vincent (autorka zdjęć; Pod prąd, Jęk czarnego węża, Footloose)



Konkurs Etiud Studenckich:
Rob Epstein – przewodniczący jury (reżyser, producent; Czasy Harveya Milka, Skowyt, Królowa XXX)

Andreas Dresen (reżyser, scenarzysta; Na półpiętrze, Whisky z wódką, W pół drogi)

Steven Poster (autor zdjęć; Rocky 5, Donnie Darko, Koniec świata)

Irena Strzałkowska (producentka; Weiser, Senność, Róża)

Martin Walsh (montażysta; Dziennik Bridget Jones, Chicago, V jak vendetta)

Marcin Wrona (reżyser; Telefono, Moja krew, Chrzest)

Aaron Young
(impresario)

Phedon Papamichael (autor zdjęć; Spacer po linie, Spadkobircy, Nebraska)



Konkurs Pełnometrażowych Filmów Dokumentalnych:
Maryse Alberti – przewodnicząca jury (autorka zdjęć; Happiness, Idol, Zapaśnik)

Svetlana Cvetko (autorka zdjęć, reżyserka; Szwindel: Anatomia Kryzysu, Nierówność dla wszystkich)

Giona A. Nazzaro (krytyk filmowy, dziennikarz, pisarz)

Tony Pierce-Roberts
(autor zdjęć; Pokój z widokiem, Powrót do Howards End, Okruchy dnia)

Johannes Kirchlechner
(autor zdjęć; Drei D, Comeback für Freddy Baker, Sieben Tags im Paradies)



Konkurs Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych:

Jay Rosenblatt – przewodniczący jury (reżyser, producent, montażysta; Ból po utraconej nodze, W mroku)

Kate Amend (montażystka; Długa droga do domu, Wśród obcych , First Position)

Lawrence Grobel (pisarz, dziennikarz filmowy)

Christian Frei (reżyser, producent; Fotograf wojenny, Wielki Budda, Kosmiczni turyści)

Nancy Schreiber (autorka zdjęć; Listopad, Dziewiątki, And the Oscar Goes To...)



Konkurs Wideoklipów:
Edward Lachman – przewodniczący jury (autor zdjęć; Erin Brockovich, Daleko od nieba, I'm Not There. Gdzie indziej jestem)

Hanns Peter Bushoff (konsultant i menadżer marketingowy, dziennikarz)

Matthew Libatique (autor zdjęć; Iron Man, Czarny łabędź, Noe: Wybrany przez Boga)

Nancy Schreiber (autorka zdjęć; Listopad, Dziewiątki, And the Oscar Goes To...)

Michael Seresin
(autor zdjęć, reżyser; Midnight Express, Harry Potter i więzień Azkabanu, Ewolucja planety małp)

Roman Vasyanov (autor zdjęć; Bogowie ulicy, Grupa "Wschód", Furia)



Konkurs Debiutów Reżyserskich
:
Albert Hughes – Przewodniczący Jury (producer, director, writer; Z piekła rodem, Księga ocalenia, Zagrożenie dla społeczeństwa)

Dorota Chamczyk (producentka, reżyserka; Na wspólnej, Magda M, Usta Usta)

Adriano Goldman (autor zdjęć; Ucieczka z piekła, Sierpień w hrabstwie Osage, Śmieć)

Thomas Hardmeier (autor zdjęć; 22 kule, The Young and Prodigious T.S. Spivet, Yves Saint Laurent)

Janusz Majewski (reżyser, scenarzysta; Zaklęte rewiry, C.K. Dezerterzy, Mała matura 1947)

Denis Lenoir (autor zdjęć; Demonlover, 88 minut, Eden)

Lilly Kilvert (scenografka; Wichry namiętności, Ostatni samuraj, Walkiria)



Konkurs Debiutów Operatorskich:
Roger Spottiswoode – przewodniczący jury (reżyser, montażysta, producent; Air America, Jutro nie umiera nigdy, Dzieci z Jedwabnego Szlaku)

Dennis Dembia (specjalista ds. marketingu)

Eric Edwards (autor zdjęć; Moje własne Idaho, Dzieciaki, Cop Land)

David Franco (autor zdjęć; Jak ugryźć 10 milionów, 3000 mil to Graceland)

Stephen Lighthill (autor zdjęć; 60 Minutes, Nash Bridges, Ziemia 2)

Krzysztof Malkiewicz (pisarz, wykładowca)

Sergei Trofimov (autor zdjęć; Nocna straż, Dzienna straż, Mongol)



Konkurs Filmów 3D:

Jim Chabin - szef jury (producent, ekspert technologii 3D)

Grant Anderson (producent, ekspert technologii 3D; Beowulf 3D, Green Hornet 3D, Niesamowity Spider-Man)

Markus Lanxinger (stereografer; Green Hornet 3D, Niesamowity Spider-Man, Transformers: Wiek zagłady)

Phil McNally (stereografer; Jak wytresować smoka, Kot w butach, Krudowie)

Barry B. Sandrew (pionier w dziedzinie efektów wizualnych; Hugo i jego wynalazek, Transformers 3, Top Gun)

Steve Schklair (producent, specjalista ds. technologii cyfrowej; Apollo 13, Titanic, Terminator 2: 3D)



Konkurs Spotów Reklamowych:
dr Magdalena Florek (specjalistka ds. marketingu, konsultantka ds. strategii marki)

Natalia Hatalska (ekspert w dziedzinie alternatywnych form komunikacji marketingowej)

Jan Majle (dyrektor kreatywny)

Paweł Tkaczyk (ekspert w dziedzinie budowania silnych marek)


22. Camerimage odbędzie się w Bydgoszczy w dniach od 15 do 22 listopada 2014 roku.


Marcin Zawiśliński
22. Camerimage
Ostatnia aktualizacja:  31.10.2014
Zobacz również
fot. www.offpluscamera.pl
Pamięci tych, którzy odeszli
Konkurs Piosenki Filmowej „Kamer-Ton”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll