PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Dokument Andrzeja Cichockiego „Trochę raju” znalazł się w gronie filmów zaproszonych na Międzynarodowy Festiwal Cine de Autor w meksykańskiej Guadalajarze. Produkcja Studia Munka SFP zaprezentowana zostanie bloku krótkich metraży.
FIC AUTOR to festiwal skupiający się na autorskiej wizji kina i poszukujący filmów przekraczających granice tradycyjnego opowiadania historii, odzwierciedlających osobistą wizję twórczą i styl ich reżysera. Selekcjonerzy odbywającej się w dniach 23-26 listopada 7. edycji imprezy do festiwalowego programu zaprosili krótkometrażowy dokument Andrzeja Cichockiego „Trochę raju”.

To intymny, pozbawiony dialogów portret wielodzietnej śląskiej rodziny żyjącej na uboczu cywilizacji. Świat bohaterów nierozerwalnie związany jest z wszechobecną naturą, która odmierza rytm życia, jakże różny od tego, który wyznacza nam XXI wiek.

Dokument „Trochę raju” miał swoją światową premierę w 2020 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym IDFA w Amsterdamie. Od tego czasu z sukcesami prezentowany jest na kolejnych zagranicznych i polskich imprezach. „Trochę raju” wyróżniono w 2021 Srebrnym Lajkonikiem dla najlepszego filmu dokumentalnego oraz Nagrodą za najlepsze zdjęcia na Krakowskim Festiwalu Filmowym, a także doceniono potem m.in. na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka" w Białymstoku, Lubuskim Lecie Filmowym w Łagowie, Festiwalu Przeźrocza w Bydgoszczy, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA w Poznaniu, Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Makedox" w Skopje, Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Pärnu w Estonii, rumuńskim Festiwalu Filmów, Diaporam i Fotografii „Jesień w Voronecie”, Barnes Film Festival w Londynie, Rural Film Fest w Hiszpanii oraz Louth International Film Festival w Irlandii i Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Brukivka” w Ukrainie.
Reżyser filmu Andrzej Cichocki jest absolwentem Studium Fotografii Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, a obecnie jej wykładowcą na kierunkach „reżyseria” oraz „realizacja obrazu filmowego i fotografia”. Na swoim koncie ma kilka nagradzanych w Polsce i na świecie etiud fabularnych. Doświadczenie na planie zdobywał także pracując jako operator kamery m.in. przy filmach „Bitwa Warszawska 1920” Jerzego Hoffmana, „Rachuba świata” Detleva Bucka i „Piąte: nie odchodź!” Katarzyny Jungowskiej oraz serialach telewizyjnych.

„Trochę raju” zrealizowane zostało w ramach współfinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej programu Pierwszy Dokument. Koproducentami filmu są Unlimited Film Operations i Limes Avenue Produkcja Filmowa.
LK
Studio Munka SFP
Ostatnia aktualizacja:  24.11.2023
Zobacz również
Mastercard OFF CAMERA 2024. Zaprezentowano plakat i identyfikację
We Wrocławiu zostanie odsłonięty pomnik na grobie Sylwestra Chęcińskiego
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll