PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
„Trochę raju” Andrzeja Cichockiego uznany został najlepszym krótkometrażowym filmem dokumentalnym w konkursie EcoFilm 10. edycji hiszpańskiego Rural Film Fest. To już dwunaste wyróżnienie dla produkcji Studia Munka SFP zrealizowanej w ramach programu Pierwszy dokument.
Organizowany w prowincji Walencja Rural Film Fest to wędrowna impreza oferująca aktualny przegląd krótko- i pełnometrażowych filmów dokumentalnych, fabularnych i animowanych związanych z naturą, ekologią, zrównoważonym rozwojem oraz zasobami naturalnymi i kulturowymi. Na program festiwalu, obok pokazów filmowych, składają się warsztaty i spotkania promujące zdrowy, proekologiczny tryb życia.

Hiszpańska impreza okazała się idealnym miejscem do prezentacji „Trochę raju”. Film Andrzeja Cichockiego jest wynikiem długotrwałej, intymnej obserwacji wielodzietnej śląskiej rodziny żyjącej na obrzeżach cywilizacji. Pozbawiona dialogów opowieść odkrywa przed widzami tytułowy „raj” nierozerwalnie związany z naturą, która odmierza niespieszny rytm życia bohaterów filmu, jakże różny od tego, którym żyjemy na co dzień.

Od momentu światowej premiery na Międzynarodowym Festiwalu Filmu Dokumentalnego IDFA w Amsterdamie w 2020 roku dokument Andrzeja Cichockiego z sukcesami prezentowany jest na kolejnych zagranicznych i polskich festiwalach. „Trochę raju” nagrodzono Srebrnym Lajkonikiem dla najlepszego filmu dokumentalnego oraz Nagrodą za najlepsze zdjęcia na ubiegłorocznym Krakowskim Festiwalu Filmowym. Film doceniono także na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka" w Białymstoku, Lubuskim Lecie Filmowym w Łagowie, Festiwalu Przeźrocza w Bydgoszczy, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA w Poznaniu, Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Makedox” w Skopje, Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Pärnu w Estonii, rumuńskim Festiwalu Filmów, Diaporam i Fotografii „Jesień w Voronecie”, a ostatnio na Barnes Film Festival w Londynie.

„Trochę raju” zrealizowane zostało w działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studio Munka, w ramach wspieranego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, programu Pierwszy Dokument. Koproducentami filmu są Unlimited Film Operations i Limes Avenue Produkcja Filmowa.

"Trochę raju" fot. Andrzej Cichocki/Studio Munka SFP
LK
Studio Munka SFP
Ostatnia aktualizacja:  13.07.2022
Zobacz również
Zakończyły się zdjęcia do komedii „Masz ci los!”, nowego filmu twórców „Planety Singli”
"Orzeł. Ostatni patrol": pierwsza zapowiedź wideo (zwiastun)
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll