PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Dokument „Trochę raju” Andrzeja Cichockiego znalazł się w programie 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Pozytywnych „Kinosaray”. Produkcja Studia Munka SFP wyświetlona zostanie podczas pokazów w Kijowie w dniach 28-31 lipca.
Międzynarodowy Festiwal Filmów Pozytywnych „Kinosaray” do tej pory odbywał się w malowniczej ukraińskiej wiosce Obyrok. W tym roku, mimo trwającej rosyjskiej agresji, twórcy imprezy zdecydowali się zrealizować 10. jubileuszową edycję. Jednak, ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom, zmuszeni byli zmienić jej lokalizację. Pokazy filmowe przeniesione zostały do Kijowa i odbywać się będą w plenerze nad brzegiem Dniepru oraz w sali studyjnej KINO42. Twórcy „Kinosaray” chcą, by impreza została symbolem odwagi i manifestacją woli mającą pokazać ukraińskie pragnienie pokoju i zrównoważonego rozwoju.

„Trochę raju” Andrzeja Cichockiego znalazł się w gronie 52 tytułów zakwalifikowanych do festiwalowego konkursu. Zrealizowany bez słów, dokumentalny obraz jest wynikiem długotrwałej, intymnej obserwacji wielodzietnej śląskiej rodziny żyjącej na obrzeżach cywilizacji. Reżyser odkrywa przed widzami tytułowy „raj” nierozerwalnie związany z naturą, która odmierza niespieszny rytm życia bohaterów filmu, jakże różny od tego, którym żyjemy na co dzień.


Fot. Andrzej Cichocki/Studio Munka SFP

„Trochę raju” zrealizowane zostało w działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studio Munka w ramach, wspieranego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, programu Pierwszy Dokument. Koproducentami filmu są Unlimited Film Operations i Limes Avenue Produkcja Filmowa.

Od momentu światowej premiery na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym IDFA w Amsterdamie w 2020 roku dokument Andrzeja Cichockiego z sukcesami prezentowany jest na kolejnych zagranicznych i polskich festiwalach. „Trochę raju” nagrodzono Srebrnym Lajkonikiem dla najlepszego filmu dokumentalnego oraz Nagrodą za najlepsze zdjęcia na ubiegłorocznym Krakowskim Festiwalu Filmowym. Film doceniono także na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka" w Białymstoku, Lubuskim Lecie Filmowym w Łagowie, Festiwalu Przeźrocza w Bydgoszczy, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA w Poznaniu, Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Makedox" w Skopje, Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Pärnu w Estonii, rumuńskim Festiwalu Filmów, Diaporam i Fotografii „Jesień w Voronecie”, a ostatnio na Barnes Film Festival w Londynie oraz Rural Film Fest w Hiszpanii.
LK
Studio Munka SFP
Ostatnia aktualizacja:  27.07.2022
Zobacz również
Premiera „Bratów” na Nowych Horyzontach
"Dzięcioł i Violetta": Sandra Drzymalska jako Violetta Villas
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll