PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Krótkometrażowy dokument Andrzeja Cichockiego „Trochę raju” uznany został najlepszym filmem dokumentalnym norweskiego Oslo Short Film Festival. To już siedemnaste wyróżnienie dla tej produkcji Studia Munka SFP.
Oslo Short Film Festival to wydarzenie poświęcone filmom krótkometrażowym odbywające się od 2017 roku w sercu stolicy Norwegii. W tegorocznym programie znalazło się 19 krótkometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych z całego świata, a wśród nich zrealizowany w Studiu Munka SFP obraz „Trochę raju” Andrzeja Cichockiego, który ostatecznie uznany został Najlepszym Filmem Dokumentalnym imprezy.

Dokument Andrzeja Cichockiego to intymny, pozbawiony dialogów portret wielodzietnej śląskiej rodziny żyjącej na uboczu cywilizacji. Świat bohaterów nierozerwalnie związany jest z wszechobecną naturą, która odmierza rytm życia, jakże różny od tego, który wyznacza nam XXI wiek.

Film miał swoją światową premierę w 2020 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym IDFA w Amsterdamie. Od tego czasu z sukcesami prezentowany jest na kolejnych zagranicznych i polskich imprezach. „Trochę raju” wyróżniono w 2021 Srebrnym Lajkonikiem dla najlepszego filmu dokumentalnego oraz Nagrodą za najlepsze zdjęcia na Krakowskim Festiwalu Filmowym, a także doceniono potem m.in. na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka" w Białymstoku, Lubuskim Lecie Filmowym w Łagowie, Festiwalu Przeźrocza w Bydgoszczy, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA w Poznaniu, Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Makedox" w Skopje, Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Pärnu w Estonii, rumuńskim Festiwalu Filmów, Diaporam i Fotografii „Jesień w Voronecie”, Barnes Film Festival w Londynie, Rural Film Fest w Hiszpanii oraz Louth International Film Festival w Irlandii i Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Brukivka” w Ukrainie.

Już wkrótce produkcja Studia Munka będzie miała szansę powiększyć ten dorobek. W październiku zaprezentowana zostanie podczas New York Indie Shorts Awards.

„Trochę raju” zrealizowane zostało w ramach współfinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej programu Pierwszy Dokument. Koproducentami filmu są Unlimited Film Operations i Limes Avenue Produkcja Filmowa.


LK
Studio Munka - SFP
Ostatnia aktualizacja:  5.09.2023
Zobacz również
"Zielona granica" premierowo dziś w Wenecji
48.FPFF w Gdyni. Znamy jurorów
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll