PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  24.06.2022
Poruszający film „Trochę raju” Andrzeja Cichockiego okazał się najlepszą produkcją w międzynarodowym konkursie krótkich dokumentów brytyjskiego Barnes Film Festival. To już 11 laur produkcji Studia Munka SFP.
„Trochę raju” Andrzeja Cichockiego to efekt wielomiesięcznej intymnej obserwacji wielodzietnej śląskiej rodziny żyjącej na uboczu cywilizacji. Prezentowany nieśpiesznie, pozbawiony dialogów świat „Trochę raju” nierozerwalnie związany jest z wszechobecną naturą, która odmierza rytm życia bohaterów filmu, jakże różny od tego, którym żyjemy na co dzień. Ich osobisty kawałek raju na pograniczu realizmu i baśni.

Organizowany od siedmiu lat w dzielnicy Londynu Barnes Film Festival to impreza stawiająca na odkrywanie młodych twórców i promocję wschodzących talentów filmowych. Na program festiwalu, obok pokazów filmowych, składają się warsztaty, dyskusje i spotkania z czołowymi postaciami z branży filmowej.  Prezentowane w tym roku w Londynie filmy oceniało Jury w składzie: dyrektor zarządzająca Twickenham Film Studios Cara Sheppard, brytyjski dokumentalista Laurence Topham, szwedzka reżyserka filmów animowanych Anna Mantzaris, pochodzący z Iraku reżyser Maythem Ridha, selekcjonerka festiwali Fiona Hewlett oraz producenci Abid Majid i Sue Loughlin.Nagroda na Barnes Film Festival to kolejne już wyróżnienie dla dokumentalnej produkcji Studia Munka SFP. Światowa premiera „Trochę raju” odbyła się w 2020 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym IDFA w Amsterdamie. Dokument Andrzeja Cichockiego nagrodzono Srebrnym Lajkonikiem dla najlepszego filmu dokumentalnego oraz Nagrodą za najlepsze zdjęcia na ubiegłorocznym Krakowskim Festiwalu Filmowym. Film docenili także jurorzy festiwalu Młodzi i Film 2021 w Koszalinie, Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka" w Białymstoku, Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie, Festiwalu Przeźrocza w Bydgoszczy,  Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA w Poznaniu,Festiwal Filmów Dokumentalnych "Makedox" w Skopje,  Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Pärnu w Estonii oraz rumuńskiego Festiwalu Filmów, Diaporam i Fotografii „Jesień w Voronecie”.

Andrzej Cichocki jest absolwentem Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, na której dziś dzieli się swoją wiedzą i pasją ze studentami kierunków „reżyseria” oraz „realizacja obrazu filmowego i fotografia”.Jest również absolwentem Studium Fotografii Związku Polskich Artystów Fotografików oraz studiów z zakresu zarządzania. Na swoim koncie ma kilka nagradzanych w Polsce i na świecie etiud fabularnych. Doświadczenie na planie zdobywał także pracując jako operator kamery m.in. przy filmach „Bitwa Warszawska 1920” Jerzego Hoffmana, „Rachuba świata” Detleva Bucka i „Piąte: nie odchodź!” Katarzyny Jungowskiej oraz serialach telewizyjnych.

„Trochę raju” zrealizowane zostało w działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studio Munka ramach, wspieranego przez PISF, programu Pierwszy Dokument. Koproducentami filmu były firmy: Unlimited Film Operations i Limes.
Studio Munka SFP
Ostatnia aktualizacja:  24.06.2022
Zobacz również
Polska animacja „Airborne” z wygraną w Tokio rusza w drogę po Oscara
Nabór filmów na Hanoi International Film Festival w Wietnamie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll