PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
„Horror Story” to pełnometrażowy debiut reżyserki Adriana Apanela, który miał premierę podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. O potencjale filmu może mówić fakt, że reżyserowi udało się zaprosić do udziału dwójkę wybitnych polskich aktorów, którzy niezwykle rzadko pojawiają się na ekranach kin.
Co Annę Seniuk i Mariana Opanię zaintrygowało w scenariuszu Adriana Apanela?


Marian Opania w "Horror Story", fot. Karolina Grabowska

W filmie „Horror Story” Anna Seniuk gra ekscentryczną babcię Aurelię, właścicielkę klimatycznej willi, do której trafia Tomek (Jakub Zając). Z kolei Marian Opania bywa tam gościem, który, jak na Złotą Rączkę przystało, godzi drobne naprawy z produkcją wysokoprocentowych trunków. Reżyser zapytany, jak udało mu się namówić tak świetnych aktorów do udziału w jego pełnometrażowym debiucie przyznaje, że było mu o tyle łatwiej, że zarówno Seniuk jak i Opania zagrali w jego krótkim filmie „Stancja”. „Wtedy przekonałem ich scenariuszem i swoim entuzjazmem. Za drugim razem było podobnie. Ponieważ pierwsza współpraca była udana myślę, że to też wpłynęło na ich decyzję” – mówi. Reżyser wspomina współpracę z tymi wybitnymi aktorami jako nadzwyczajne doświadczenie.
„Zarówno Pani Seniuk jak i Pan Opania to niesamowici aktorzy. Są utalentowani, pracowici, przygotowani i po prostu życzliwi. Jestem bardzo szczęśliwy, że zgodzili się pracować ze mną przy tym filmie" – wyznał Apanel.

Film, wyprodukowany przez działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studio Munka wchodzi do kin 17 listopada 2023 roku.

w "Horror Story", fot. Karolina Grabowska

O filmie:

„Horror Story” to przewrotna komedia o wchodzeniu w dorosłość, pełna ekscentrycznych postaci, które wprowadzają w życie głównego bohatera chaotyczną mieszankę horroru i komedii, burząc jego dotychczasowy świat. Na ekranie zobaczymy m.in.: Jakuba Zająca („Zenek”), Michalinę Olszańską („Córki dancingu”, „Dewajtis”), Paulinę Gałązkę („Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”), Martę Stalmierską („Johnny”), Konrada Eleryka („Furioza”), a także Annę Seniuk i Mariana Opanię.

  Tomek, świeżo upieczony absolwent bankowości, przyjeżdża do wielkiego miasta, by z przytupem rozpocząć dorosłe życie. Marzy o spektakularnym sukcesie, dzięki któremu odzyska względy swojej byłej dziewczyny i pokaże światu, na co go stać. Na początek, z braku funduszy decyduje się na wynajęcie pokoju w starej, rozpadającej się willi, zaludnionej przez gromadę ekscentrycznych lokatorów. Już pierwszej nocy orientuje się, że zamieszkał w domu rodem z horrorów. Wygląda na to, że stąd szybciej trafi do psychiatryka, niż do wymarzonej korporacji. Wielki świat szklanych biurowców, miłosnych podbojów i ogólnego „dolce vita” oddala się od Tomka, a jego młode życie pogrąża się w chaosie. Czy znajdzie w sobie dość siły, by wyrwać się z paszczy szaleństwa?

 


WRÓB
Monolith Film
Ostatnia aktualizacja:  15.11.2023
Zobacz również
Nabór do konkursu im. Krzysztofa Mętraka
Perfekcja i jakość warsztatu filmowego. Roman Polański i Ewa Braun o „Tess”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll