PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Już 17 listopada do kin wejdzie, wyprodukowana przez Studio Munka SFP, komedia „Horror Story”, która okazała się absolutnym zaskoczeniem tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. „Nareszcie zabawna polska komedia” – to zdanie można było usłyszeć wielokrotnie podczas rozmów festiwalowych. Do sieci trafił pierwszy zwiastun i plakat.

„Tego się nie spodziewaliśmy”, „Idąc na seans nie nastawialiśmy się na nic spektakularnego, natomiast teksty rozbrajające publiczność padały jeden za drugim” – takie deklaracje można było usłyszeć w dyskusjach o „Horror Story” w Gdyni. Towarzyszył im entuzjazm nieoczekiwanego odkrycia. Nareszcie polskie kino dostarcza komedię w najczystszej postaci, bez dopisków romantycznych czy obyczajowych. To filmowe objawienie w reżyserii debiutującego Adriana Apanela niesione jest brawurową, naturalną i wywołującą salwy śmiechu kreacją aktorską nieznanego dotąd Konrada Eleryka („Furioza”). Przed młodym twórcą otwiera się zupełnie nowa perspektywa, a polskie kino może zyskać powiew świeżości.„Horror Story” to film bezkompromisowy i prawdziwy. Z jednej strony zabawny, ale traktujący o ważnych sprawach i rozprawiający się z absurdami współczesnego świata poprzez historię młodego chłopaka próbującego wziąć życie za rogi.


Głównym bohaterem jest absolwent bankowości, który rozpoczynając dorosłe życie, wynajmuje pokój w zdezelowanej willi pełnej ekscentrycznych lokatorów wywracających jego świat do góry nogami. Zestaw barwnych postaci uderza w Tomka chaotyczną mieszanką horroru i komedii, a gdyby tego było mało, na horyzoncie pojawia się także pragnienie miłości.  W tej roli zobaczymy Jakuba Zająca, który zaskoczył widzów wspaniałą metamorfozą i brawurową kreacją w filmie „Zenek”. Oprócz wspomnianego wcześniej Konrada Eleryka, na ekranie towarzyszą mu Paulina Gałązka („Dziewczyny z Dubaju”), Michalina Olszańska („Pokolenia IKEA”), Marta Stalmierska („Johnny”) a także ikony polskiego kina Anna Seniuk i Marian Opania.Film wyprodukowany przez Studio Munka SFP trafi do kin 17 listopada.


MR
Monolith Films
Ostatnia aktualizacja:  25.10.2023
Zobacz również
„Starsza pani szuka” powalczy o Złotą Żabę
Inauguracja 5. Warszawskiego Festiwalu Filmów Animowanych w kinie Kultura
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll