PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
„Dobry żart”, „genialne teksty”, „zabawny”, „pozostawiający po sobie dobre wrażenie”, „fantastyczny casting” – to pozytywne recenzje krytyków i krytyczek filmowych po premierze filmu Adriana Apanela. Zgadza się z nimi festiwalowa publiczność.

Horror Story”, debiut reżyserski Adriana Apanela, startuje w Konkursie Głównym 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. To historia Tomka, świeżo upieczonego absolwenta bankowości, który przyjeżdża do wielkiego miasta, by z przytupem rozpocząć dorosłe życie. Marzy o spektakularnym sukcesie, dzięki któremu odzyska względy swojej byłej dziewczyny i pokaże światu, na co go stać. Na początek, z braku funduszy decyduje się na wynajęcie pokoju w starej, rozpadającej się willi, zaludnionej przez gromadę ekscentrycznych lokatorów. Już pierwszej nocy orientuje się, że zamieszkał w domu rodem z horrorów. Wygląda na to, że stąd szybciej trafi do psychiatryka, niż do wymarzonej korporacji. Wielki świat szklanych biurowców, miłosnych podbojów i ogólnego „dolce vita” oddala się od Tomka, a jego młode życie pogrąża się w chaosie. Czy znajdzie w sobie dość siły, by wyrwać się z paszczy szaleństwa? 

W głównego bohatera wciela się Jakub Zając, a partnerują mu Michalina Olszańska, Konrad Eleryk, Marta Stalmierska oraz legendy polskiego kina Anna Seniuk i Marian Opania.


KONFERENCJA PRASOWA

Wiele sytuacji, które pojawiają się w filmie przeżyłem sam lub poznałem z opowieści swoich znajomych. Kilka lat temu realizowałem też film dokumentalny o absolwentach szukających pracy, więc dość dobrze poznałem ten świat – mówił Adrian Apanel. Film jest mocno ugruntowany w rzeczywistości, realistycznie oddaje absurd rozmów kwalifikacyjnych do korporacji oraz rutynę szkoleń w urzędach pracy, które często w niczym nie pomagają.
Jak zauważył Jerzy Kapuściński „w polskim kinie brakuje komedii, które są śmieszne, jest w nich sens i przede wszystkim kontakt z rzeczywistością, co jest podstawowym kontekstem każdego współczesnego filmu”. – W formie czarnej komedii, w „Horror Story” opowiadamy o czymś poważnym – dodał dyrektor artystyczny Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Jak powiedział jeden z uczestników spotkania z twórcami po uroczystej premierze „Horror Story” - dawno tak dobrze nie bawił się na polskim filmie.


GALERIA

fot. Krzysztof Mystkowski/KFP/SFP i Paweł Marcinko/FPFF

„Horror Story” zrealizowane zostało ze środków Stowarzyszenia Filmowców Polskich przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Koproducentem filmu jest Studio Produkcyjne Orka. Za dystrybucję odpowiada Monolith Films. Data premiery kinowej nie jest jeszcze znana.
RJ
SFP/FPFF
Ostatnia aktualizacja:  21.09.2023
Zobacz również
Znamy laureatów 15. Gali Nagród PISF
48. FPFF. Maciej Karpiński o książce „Pan Andrzej. Portret z pamięci”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll