PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Wyprodukowana przez Studio Munka SFP „Victoria” Karoliny Porcari została uznana najlepszym filmem 8. Konkursu Filmowa Młoda Polska na 25. Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami” w Nowogardzie.
„Lato z Muzami” to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na mapie Pomorza Zachodniego. Na jego program składają się premiery filmowe, spotkania z twórcami, warsztaty, koncerty i pokazy teatralne. W tegorocznym Konkursie Młoda Polska uczestniczyło 17 krótkometrażowych produkcji fabularnych, w tym trzy powstałe w Studiu Munka SFP w ramach programu Trzydzieści minut: „Followers. Odpalaj lajwa” Jakuba Radeja, „Synthol” Piotra Trojana i „Victoria” Karoliny Porcari.

Konkursowe produkcje oceniało jury w składzie: reżyserka filmów dokumentalnych Lidia Duda, aktor Maciej Makowski, dyrektor Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” Paweł Strojek oraz historyczka kina Katarzyna Wajda. To właśnie to gremium zdecydowało o przyznaniu „Victorii” Grand Prix za „zwycięstwo w starciu poważnej tematyki z komediową formą, którego efektem jest wielowymiarowy portret polskiej mentalności. Za wielkie małe kino, które bawi i daje nadzieję”.

Film Karoliny Porcari opowiada historię Amelii, dojrzałej kobiety, która znajduje pod swoimi drzwiami niewielki pakunek, a jego zawartość skłania ją do nowego spojrzenia na samą siebie. W głównej roli wystąpiła Katarzyna Figura, której na ekranie towarzyszą Małgorzata Bogdańska i Piotr Cyrwus. Goszcząca w Nowogardzie odtwórczyni głównej roli odebrała w imieniu reżyserki Grand Prix podczas uroczystej gali zakończenia „Lata z Muzami”.

Nagroda w Nowogardzie to kolejne wyróżnienie dla produkcji Studia Munka SFP. W czerwcu br. „Victorię” uhonorowano Srebrnym Smokiem dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego w międzynarodowym konkursie Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Ponadto film Karoliny Porcari nominowany jest do tegorocznych Nagród im. Jana Machulskiego w kategorii Najlepszy scenariusz. Tekst powstał we współpracy reżyserki z dramaturgiem Krzysztofem Szekalskim.

Za zdjęcia do „Victorii” odpowiadał Tomasz Wierzbicki. Montaż jest dziełem Anny Morawiec, zaś muzykę skomponowali Joanna Halszka Sokołowska, Daniel Pigoński i Hubert Zelmer. Udźwiękowieniem filmu zajęli się Bartosz Putkiewicz i Natalia Sikorska. Za produkcję wykonawczą odpowiadała Natalia Łodygowska - Mizar Films.
Producentem filmu jest działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studio Munka.

Film jest współfinansowany przez telewizję TVN i Polski Instytut Stuki Filmowej. Koproducentem jest firma All For Movies .

Partnerami programu Trzydzieści Minut są telewizja TVN i CANAL+ .


Katarzyna Figura odbiera Grand Prix fot. Lato z Muzami
LK
Studio Munka SFP
Ostatnia aktualizacja:  22.07.2022
Zobacz również
Polskie kino na 16. BNP Paribas Dwa Brzegi. Poszukiwanie tożsamości i dojrzewanie
“Kremacja czasu” Beaty Poźniak z nagrodą w Indiach
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll