PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Jak co roku wraz z początkiem maja rusza w Polsce sezon festiwalowy. W programie odbywających się w majówkę 25. Przeglądu Filmowego Kino na Granicy w Cieszynie oraz 16. Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA w Krakowie nie zabrakło również produkcji Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.
Aż trzy filmy Studia Munka SFP zaprosili do udziału w festiwalu organizatorzy 25. Kina na Granicy w Cieszynie. To odbywający się od 1999 roku największy przegląd filmów z Polski, Czech i Słowacji. Filmy wyświetlane są w kinach po dwóch stronach granicznej rzeki Olzy – w polskim i czeskim Cieszynie oraz podczas plenerowych pokazów na łączących dwie części miasta Moście Przyjaźni. Zaś same seanse licznie gromadzą zarówno miejscowych widzów, jak i tych, którzy dla kina przyjeżdżają specjalnie na cieszyńską majówkę zarówno z Polski, jak i Czech i Słowacji.

W programie tegorocznej edycji KnG znalazły się dwie pełnometrażowe produkcje Studia Munka – obecne właśnie w kinach "Braty" Marcina Filipowicza oraz głośny, nagradzany na świecie obraz "Chleb i sól" Damiana Kocura. Oba tytuły dotykają tematu wejścia w dorosłość, a ich bohaterowie stają w obliczu wydarzeń, które zmuszają ich do konfrontacji z życiem i konsekwencjami własnych wyborów. "Braty" wyświetlone zostaną w poniedziałek, 1 maja o 20.30. A z widzami po seansie spotkają się odtwórcy głównych ról Sebastian Dela, Hubert Miłkowski i Marta Stalmierska, reżyser Marcin Filipowicz oraz producent Jerzy Kapuściński. 2 maja o 18.30 widzowie będą mogli obejrzeć "Chleb i sól" i porozmawiać z reżyserem oraz producentem i dyrektorem artystycznym Studia Munka Jerzym Kapuścińskim.

Oba filmy powstały w Studio Munka SFP w ramach skierowanego do debiutantów programu Sześćdziesiąt Minut finansowanego ze środków Stowarzyszenia Filmowców Polskich przy wsparciu CANAL+ Polska i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Koproducentami „Bratów” są Mazowiecki Instytut Kultury oraz ATV Group Agencja Aktorska Sceneria. Natomiast "Chleb i sól" powstał w koprodukcji z Instytucją Filmową Silesia Film oraz firmami Kivi Sp. z o.o, King House Michał Sadowski i Exa Studio. Film otrzymał także wsparcie Gminy Strzelce Opolskie.


"Braty" fot. Łukasz Bąk Studio Munka/SFP

Do Cieszyna przyjadą też reżyserka i scenarzystka Karolina Porcari oraz aktorka Małgorzata Bogdańska, które wspólnie zaprezentują film "Victoria" wyświetlany w poniedziałek 1 maja o godz. 10.00 w bloku najlepszych polskich krótkich metraży. Ta pełna humoru opowieść o emancypacji i odkrywaniu własnej seksualności zawita na polsko-czeską granicę w blasku nagród ubiegłorocznego Krakowskiego Festiwalu Filmowego i Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. "Victoria" zrealizowana została w Studio Munka w ramach wspieranego przez PISF programu Trzydzieści Minut. Za produkcję wykonawczą „Victorii” odpowiadała firma Mizar Films. Koproducentami filmu są, będąca stałym partnerem programu, telewizja TVN oraz firma All for Movies.

Po wizycie w Cieszynie ekipa „Chleba i soli” w poszerzonym składzie zawita do Krakowa na 16. Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA. 3 maja o godz. 14.00 reżyser Damian Kocur, producent Jerzy Kapuściński oraz kierowniczka produkcji Weronika Pacewicz wezmą udział w branżowym spotkaniu Pro Industry, gdzie opowiedzą o procesie powstania filmu, a wieczorem o 18.00 spotkają się na otwartym seansie z publicznością w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Produkcja Studia Munka prezentowana będzie w Krakowie w ramach międzynarodowego konkursu Wytyczanie Drogi, a festiwalowa widownia będzie mogła zobaczyć ją w sumie na trzech pokazach - w dniach 30 kwietnia oraz 3 i 4 maja.

16. Festiwal Mastercard Off Camera potrwa od 28 kwietnia do 7 maja. 25. Kino na Granicy w Cieszynie odbędzie się dniach 29 kwietnia – 3 maja.

LK
Studio Munka - SFP
Ostatnia aktualizacja:  27.04.2023
Zobacz również
Ruszył nabór filmów na 48. FPFF
„Chleb i sól” nagrodzony w Pradze
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll