PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
W Kapitule Konkursu na Najlepszy Scenariusz Polskiego Filmu Fabularnego znalazła się m.in. Agnieszka Holland. Scenarzyści chcący przedstawić swój pomysł mogą zgłaszać się do 28 lutego na Pitch Fiestę – market online, podczas którego producenci poszukują nowych projektów. Ruszył nabór do Targowiska Twórczości – publicznej kliniki scenariuszowej – który potrwa do 1 marca.
Konkurs na Najlepszy Scenariusz Polskiego Filmu Fabularnego to wydarzenie bez precedensu w polskiej branży filmowej. Script Fiesta od samego początku walczy o zwiększenie świadomości na temat znaczenia scenarzystów w procesie powstawania produkcji kinowych i telewizyjnych. W Kapitule Konkursu zasiądą: Agnieszka Holland – światowej sławy reżyserka i scenarzystka filmowa, trzykrotnie nominowana do Oscara; Maciej Ślesicki – reżyser, scenarzysta i producent filmowy nominowany do Oscara, założyciel i Kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej; Piotr Dzięcioł – polski producent filmowy, nagrodzonej Oscarem „Idy" i uhonorowanej Złotą Palmą w Cannes „Zimnej wojny”; Janusz Majewski – Rektor Warszawskiej Szkoły Filmowej, legenda polskiej kinematografii, twórca „Zaklętych rewirów” czy „Złota dezerterów”; Tomasz Kolankiewicz – Dyrektor Artystyczny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.


Konkurs na Najlepszy Scenariusz Polskiego Filmu Fabularnego to wydarzenie bez precedensu w polskiej branży filmowej. Script Fiesta od samego początku walczy o zwiększenie świadomości na temat znaczenia scenarzystów w procesie powstawania produkcji kinowych i telewizyjnych.
 
„To nowe przedsięwzięcie jest kolejnym naturalnym krokiem dla Script Fiesty, która nigdy nie ustawała w wysiłkach, by podkreślać istotę i rangę zawodu scenarzysty w przemyśle filmowym – mówi Przemek Glajzner, Dyrektor Artystyczny festiwalu. – W Kapitule znaleźli się specjaliści, którym na sercu leży wzmocnienie pozycji scenarzystów w branży filmowej. Co więcej, zależało nam na tym, aby skład kapituły był jak najbardziej różnorodny i odzwierciedlał różne wrażliwości”.

Cenieni filmowcy o międzynarodowej renomie i ogromnym doświadczeniu spotkają się przy wspólnym stole, by wybrać pięć produkcji, które znajdą się na konkursowej shortliście. Tytuły z wielkiej piątki poznamy w drugiej połowie lutego 2022 roku. Na początku marca Kapituła zdecyduje, które filmy dostaną się do finału.

 

W konkursie mierzą się ze sobą polskie filmy fabularne, które miały swoją premierę kinową lub cyfrową w ciągu ostatnich 12 miesięcy, licząc od daty ogłoszenia konkursu (a więc od 1 grudnia 2020 roku do 30 listopada 2021).

 

Trzy filmy zakwalifikowane do finału będzie można zobaczyć podczas specjalnych projekcji połączonych ze spotkaniami z ich twórcami w ramach nadchodzącej Script Fiesty. Widzowie poznają kulisy pracy scenarzystów, a sami nominowani będą mogli doświadczyć na żywo reakcji i opinii widzów na temat swojej twórczości.

MR
Script Fiesta
Ostatnia aktualizacja:  13.01.2022
Zobacz również
fot. materialy prasowe
Jerzy Kucia – animacja myśli
Polskie filmy na festiwalu w Göteborgu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll