PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Film fabularny „Na jedną noc” (reżyseria i scenariusz - Mally Yina) startuje w konkursie międzynarodowym prestiżowego 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Sapporo w Japonii. To światowa premiera debiutu Mally Yiny, który powstał w działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studiu Munka.
"Na jedną noc", fot. Studio Munka SFP

Bohater filmu - Piotruś skończył już trzydzieści lat, jednak wciąż unika dorosłości i wszystkiego, co się z nią kojarzy.  Życie wypełnia imprezami i jednonocnymi romansami, o liczbę których konkuruje z najlepszym przyjacielem, Krzyśkiem. Piotrusiowi wydaje się, że ma pod kontrolą nawet czas. Na dziewczyny ma sprawdzoną strategię: żadna nie zostaje do rana.  Aż do pewnej nocy, podczas której podrywa Wandę. Wtedy wszystko wysuwa mu się spod kontroli. I Wanda. I czas.

"Na jedną noc", fot. Studio Munka SFP

- Festiwal w Sapporo to jeden z najważniejszych festiwali krótkiego metrażu w całej Azji. W ramach tego festiwalu odbywają się jedyne targi krótkich metraży w Japonii. Nasze filmy pojawiają się w Sapporo sporadycznie. Tym bardziej należy docenić fakt, że „Na jedną noc” to jedyny polski film na 47 tytułów biorących udział w konkursie – mówi Michał Hudzikowski ze Studia Munka SFP.

"Na jedną noc", fot. Studio Munka SFP

Film „Na jedną noc” powstał w działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studiu Munka w ramach programu „30 Minut”. Koproducentem i producentem wykonawczym filmu jest No prob production house (Maria Wachowiak, Anna Waligórska). Koproducentami są: Platige Image, No prob production house, TVN. Program „30 Minut” został dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Film wsparły także firmy HALO Productions, Cinelight i ATM Studio.

Kreacje pary młodych bohaterów tworzą Paweł Dobek i Sylwia Boroń, partnerują im: Michał Węgrzyński, Tomira Kowalik, Oskar Jarzombek. Autorem zdjęć jest Szymon Kuriata.


 
"Na jedną noc", fot. Studio Munka SFP

Mally Yina jest z zawodu aktorką, psycholożką, nauczycielką. Mówi o sobie: prywatnie wieczny Piotruś Pan. Po epizodzie aktorskim w Nowym Yorku na off-off-broadway postanowiła zostać reżyserką. Od 2006 mieszka w Londynie,  gdzie uczyła się reżyserii i scenopisarstwa na kursach oraz pracując przy różnych produkcjach filmowych. Reżyserowała spektakle w londyńskim Fringe Theatre i stworzyła kilka krótkich form filmowych, zdobywając wyróżnienia w Londynie i w Polsce.

Mally Yina, fot. Kieran Bridgen

  15. Sapporo International Short Film Festival ruszył 14 października i potrwa do 18 października 2020 roku w formule online.
   


WRÓB
SFP
Ostatnia aktualizacja:  14.10.2020
Zobacz również
Biuro SFP nieczynne do odwołania
Program konferencji „Diversity of Viewing. New Trends in VoD Market"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll