PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Aż dwa filmy ze Studia Munka SFP znalazły się w konkursie krótkich metraży 36. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Festiwal ruszył w piątek i potrwa do niedzieli 18 października 2020 roku.
Widzowie zobaczą  dwie krótkie fabuły: „Chodźmy w noc” Kamili Tarabury oraz „Ostatni gwizdek” Karola Lindholma. Co ciekawe, obie należą do gatunku „coming of age”. Oba filmy będą miały w Warszawie swoją światową premierę.

Konkursowe filmy powstały w działającym przy SFP Studiu Munka w ramach Programu „30 Minut”, który obchodzi właśnie 15-lecie powstania. Koproducentem filmów jest TVN, a sam program został wsparty przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Chodźmy w noc”, reż. Kamila Tarabura
Pogrążona w depresji Krysia ucieka z imprezy urodzinowej za zagadkową Majką, która prowadzi ją tam, gdzie można się najdotkliwiej sparzyć. Dziewczyny spędzą razem noc, podczas której nauczą się brać odpowiedzialność za siebie, ale też za drugą osobę.

„Chodźmy w noc” to dla mnie opowieść o tym, że dorośli powinni szanować odrębność nastolatków i dać im prawo do tego, aby mieli swój własny świat, nawet jeśli czasami muszą się w tym świecie sparzyć. To także opowieść o początku przyjaźni, która daje szansę na lepsze jutro – mówi Kamila Tarabura.

Producentem wykonawczym i koproducentem filmu jest Papaya Films.

Pokazy: Zestaw 1, Kinoteka 7: czwartek, 15 paź 18:30 (po filmie spotkanie z reżyserką), Kinoteka 7: sobota, 17 października 21:00



Sylwetka reżyserki i scenarzystki
Kamila Tarabura doświadczenie filmowe zbierała realizując krótkie formy fabularne, reklamy i teledyski, a także pracując na planach jako asystentka reżysera (m.in przy serialu „Krew krwi” Jana Komasy oraz przy filmie „High life” Claire Denis). W opowiadaniu filmowym interesują ją tematy skupione wokół rodziny i relacji matki i córki. Obecnie przygotowuje swój pełnometrażowy debiut fabularny.



„Ostatni gwizdek”, reż. Karol Lindholm
Upalne lato, samotna przyczepa campingowa na plaży niedaleko małej nadmorskiej miejscowości. Dwójce braci czas wyznaczają treningi pływackie w morzu. Dla młodszego z nich będą to wyjątkowe wakacje - ojciec przygotowuje go do pierwszego startu na bardzo długim dystansie. Czy uda mu się przełamać swój strach i spełnić ambicje taty?

Producentem wykonawczym i koproducentem filmu jest Zjednoczenie Artystów i Rzemieślników. Film został wsparty przez Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film.

Pokazy: Zestaw 2, Kinoteka 7: czwartek, 15 paź 21:00,  Kinoteka 7: sobota, 17 paź 18:30 (spotkanie z reżyserem)


Sylwetka reżysera i scenarzysty
  Reżyser i scenarzysta Karol Lindholm pochodzi z dwóch brzegów Morza Bałtyckiego. Urodził się w 1990 roku w Koszalinie, później mieszkał w Szwecji, Polsce i Danii. Przed studiami w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach na wydziale operatorskim, studiował filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracuje też jako autor zdjęć i operator kamery przy filmach dokumentalnych, fabularnych i seriach telewizyjnych. Jego krótkometrażowe filmy były pokazywane i nagradzane na wielu międzynarodowych festiwalach i w galeriach sztuki na świecie.  Wyprodukowany w Studiu Munka SFP dokument „Wnętrze lwa” zdobył nagrody m.in. na MFF w Wilnie, na niemieckim Interfilm czy na MFF w Poindimie. Film brał udział w konkursie Slamdance.

WRÓB
SFP
Ostatnia aktualizacja:  12.10.2020
Zobacz również
Podłącz się. Kino dokumentalne on-line od Against Gravity
Agata Buzek i Łukasz Simlat ze Złotymi Aniołami na 18. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll