PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
W ramach Kina Szkoły Filmowej odbędą się pokazy filmów "Tyle co nic" Grzegorza Dębowskiego oraz "Ultima Thule" Klaudiusza Chrostowskiego. W pokazach, które odbędą się odpowiednio 7 grudnia i 14 grudnia na Targowej, wezmą udział reżyserzy, producenct Jerzy Kapuściński i aktor Jakub Gierszał.
Z inicjatywy studentów PWSFTViT 7 grudnia odbędzie się także osobne spotkanie z dyrektorem artystycznym Jerzym Kapuścińskim na temat współpracy ze Studiem Munka SFP. Projekcje zwieńczą cykl pokazów z okazji 75-lecia Szkoły Filmowej w Łodzi.

 Jerzy Kapuściński,  fot. Piotr Molęcki / EastNews / SFP

„Tyle co nic”. Debiut, który zachwycił Jury w Gdyni
Okrzyknięty zjawiskiem pełnometrażowy debiut reżyserski Grzegorza Dębowskiego został nagrodzony 6 statuetkami na 48. FPFF w Gdyni tj. „Złoty Pazur” za odwagę formy i treści w kategorii „Inne spojrzenie”, Debiut Reżyserski, Scenariusz, Główna rola męska (Artur Paczesny), Drugoplanowa rola kobieca (Agnieszka Kwietniewska), Don Kichot Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych. „Tyle co nic” to nowe spojrzenie na polską wieś, którą autor prześwietla przez pryzmat gatunku, jakim jest kryminał. Zdjęcia Oleksandra Pozdnyakova nadają całości wręcz dokumentalnego charakteru, ten film “  - pisze. Grzegorz Dębowski zdobywał doświadczenie jako asystent Pawła Pawlikowskiego, Leszka Dawida, Marthy Coolidge i Gary'ego Romolo Fiorelli, ukończył reżyserię w Szkole Filmowej w Łodzi, pisze sporo scenariuszy m.in. filmu, który 7 grudnia będzie można zobaczyć przedpremierowo w Kinie Szkoły Filmowej. Podczas spotkania po seansie będzie można porozmawiać z reżyserem, a także producentem i Dyrektorem Artystycznym Studia Munka Jerzym Kapuścińskim („Cicha Noc”, „Chleb i sól”), który od lat wspiera początkujących twórców. Spotkanie poprowadzi Filip Grzędowski. Przed seansem zainteresowanych studentów zapraszamy na spotkanie z Jerzym Kapuścińskim, podczas którego będzie można dowiedzieć się o możliwości współpracy ze Studiem.


"Ultima Thule", materiały promocyjne

Jakub Gierszał w filmie debiutanta
Ten film to przykład kina artystycznego, które służy kontemplacji i pozwala zanurzyć się w świecie bohatera. Już 14 grudnia o godz. 19:00 widzowie Kina Szkoły Filmowej będą mogli zobaczyć „Ultima Thule” Klaudiusza Chrostowskiego. Po nagradzanym dokumencie „Call Me Tony” absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi, wyreżyserował kolejny głośny tytuł, który wygrał Konkursu Mikrobudżetów w ramach FPFF w Gdyni, a w ostatnich dniach otrzymał prestiżową Nagrodę im. Janusza "Kuby" Morgensterna "Perspektywa". Ten film to kino autorskie przypominające lirycznością „Nomadland”, a zarazem zaskakująca opowieść o samotnej podróży na koniec świata w poszukiwaniu akceptacji i własnego przebaczenia. Po projekcji odbędzie się spotkanie z aktorem Jakubem Gierszałem – odtwórcy głównej roli i reżyserem Klaudiuszem Chrostowskim. To także idealna okazja, by poznać sposób realizacji filmu w ramach mikrobudżetu. Spotkanie poprowadzi Agata Gwizdała - kulturoznawczyni i dziennikarka.

"Tyle co nic", fot. Bartłomiej Pulcyn

Spotkanie z Jerzym Kapuścińskim na temat Studia Munka SFP w Kinie Szkoły Filmowej
7/12 / CZW / 17:00
Repertuar Kina Szkoły Filmowej:
7/12 / CZW / 19:00
Młodzi twórcy: Tyle co nic reż. Grzegorz Dębowski GOŚCIE: Grzegorz Dębowski i Jerzy Kapuściński
14/12 / CZW / 19:00
Młodzi twórcy: Ultima Thule reż. Klaudiusz Chrostowski GOŚCIE: Jakub Gierszał i Klaudiusz Chrostowski

  Wstęp na seans do Kina Szkoły Filmowej kosztuje 10 zł i jest możliwy do nabycia wyłącznie online za pośrednictwem strony kino.filmschool.lodz.pl. Pula biletów jest ograniczona. Młodzież szkolna, studenci i seniorzy mają wstęp wolny za okazaniem legitymacji. Bilety do kupienia na stronie: https://kino.filmschool.lodz.pl/. Seanse odbywają się w budynku rektoratu w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera Łódź, ul. Targowa 61/63WRÓB
Festiwal Kamera Akcja / SFP/ PWSFTViT
Ostatnia aktualizacja:  3.12.2023
Zobacz również
„Koniki na biegunach” w Grecji
Kreatywna Europa: zbliżają się terminy naborów
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll