PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
15 listopada br. w klubokawiarni Pardon, To Tu w Warszawie odbyła się konferencja prasowa z udziałem aktorki i aktorów nominowanych w tym roku do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego oraz prezesa Fundacji „KINO”, Jacka Cegiełki i redaktorki miesięcznika Kino, Adriany Prodeus. W gronie nominowanych znalazł się Hubert Miłkowski wcielający się w jedną z głównych ról w filmie „Braty” wyprodukowanym przez Studio Munka-SFP.
W spotkaniu z dziennikarzami i publicznością, prowadzonym przez Agnieszkę Szydłowską wzięli udział:Lena Góra, nominowana za rolę w filmie „Imago”, Hubert Miłkowski, nominowany za rolę w filmie „Braty” i Tomasz Włosok, nominowany za rolę w filmie „Zielona granica”.

fot. Katarzyna Rainka


Maciej Musiałowski, nominowany za rolę w filmie „Chrzciny” oraz Mateusz Więcławek, nominowany za rolę w filmie „Figurant” nie mogli być obecni na spotkaniu.


Laureata lub laureatkę Nagrody wyłonią jurorzy powołani przez Fundację dla Kina i Fundację „KINO”, organizatorów wydarzenia. O tym, kto odbierze Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego 2023 i statuetkę projektu Pawła Althamera przekonamy się 11 grudnia br. podczas gali w kinie Luna w Warszawie.


W czasie gali zostanie również wręczona Nagroda im. Bolesława Michałka dla najlepszej książki filmowej za 2023 r. Zostały do niej nominowane:


„Weź pan Rambo! Społeczna historia magnetowidów w Polsce” Mirosława Filiciaka i Patryka Wasiaka (Wydawnictwo Naukowe Katedra, Gdańsk)


„Kino mniejsze. W kręgu filmów czeskiej i słowackiej Nowej Fali” Grażyny Świętochowskiej (Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego)


„Wszystko noir?. O inspiracjach i wariantach – życie po życiu filmu noir” Patrycji Włodek (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie)


Nagrody pieniężne dla laureatów/-tek wskazanych przez jury Nagród Cybulskiego i Michałka ufundował Polski Instytut Sztuki Filmowej.

MR
Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego
Ostatnia aktualizacja:  16.11.2023
Zobacz również
22. CINEMAFORUM: festiwal krótkich metraży już w listopadzie
Nowoczesne podejście do filmu noir. Roman Polański o "Chinatown”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll