PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
NIEPODLEGŁOŚĆ
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
Niepodległość
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  13.09.2016
Działania Filmoteki Szkolnej to jedno z nieszablonowych wydarzeń edukacyjnych towarzyszących Festiwalowi Filmowemu w Gdyni. Organizowane od czterech lat zajęcia, z roku na rok przyciągają coraz większe grono młodych kinomanów.
W tym roku głównym organizatorem wydarzenia jest Filmoteka Narodowa, która przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Pomorskiej Fundacji Filmowej zaprasza do udziału w licznych debatach, warsztatach oraz wykładach powiązanych z programem 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Już w poniedziałek 19 września prof. Krzysztof Kornacki przybliży młodym kinomanom temat plakatu filmowego jako formy promocji, ale też sztuki. Uczestnicy mogą spodziewać się wielu odniesień do wystawy „Andrzej Wajda 40/90”, która prezentowana będzie przed Gdyńskim Centrum Filmowym. Uzupełnieniem zajęć, szczególnie wartościowym dla maturzystów, będą warsztaty prowadzone m.in. przez Liderkę Filmoteki Szkolnej Jolantę Manthey poświęcone analizie plakatu filmowego.

  Po wybranych seansach filmów „Zud” Marty Minorowicz, „Królewicz Olch” Kuby Czekaja, „Jestem mordercą” Macieja Pieprzycy, „Zaćma” Ryszarda Bugajskiego i „Fale” Grzegorza Zaricznego odbędą się debaty i warsztaty prowadzone przez dziennikarki Annę Bielak i Kaję Klimek. Dlaczego warto umieć dyskutować o filmach? Na to pytanie z pewnością odpowiedzą laureaci konkursu na recenzje „Skrytykuj!”, którzy zasiądą w Jury Młodych, by wybrać najciekawszy zdaniem młodzieży film prezentowany w Konkursie Głównym.

Organizowana w 2016 roku po raz pierwszy ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej stała się inspiracją do zaproponowania uczniom wyjątkowych zajęć, które poprowadzi Dorota Wasiucionek – Wędrująca Filmoznawczyni Filmoteki Szkolnej. Szczególny nacisk położony zostanie na zapoznanie młodzieży z filmowymi środkami wyrazu, analizą i interpretacją tekstów kultury oraz rolą i znaczeniem mediów.

Podczas warsztatów reporterskich Studia Filmoteki Szkolnej młodzież pogłębi wiedzę o tym, jak skutecznie i ciekawie opowiadać za pomocą kamery. Zdobyte umiejętności uczniowie wykorzystają w praktyce realizując krótkie filmowe felietony pod kierunkiem doświadczonych dziennikarzy. Materiały przygotowane przez młodzież podczas ubiegłorocznego festiwalu wyświetlono jak dotąd ponad 66 000 razy!

Zapisy na poszczególne warsztaty i wykłady były przyjmowane do 12 września poprzez stronę www.filmotekaszkolna.pl. Zajęcia odbywać się będą w Gdyńskim Centrum Filmowym oraz w Teatrze Muzycznym.
AK
FFG
Ostatnia aktualizacja:  13.09.2016
Zobacz również
fot. FFG
Premiera oficjalnego plakatu "Zaćmy"
Zakończyła się 6. edycja Festiwalu Hommage à Kieślowski w Sokołowsku
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2019
Scroll