PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  20.05.2021
Warszawskie kino Kultura prowadzone przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich zaprasza od najbliższego piątku na spotkania z najlepszymi tytułami filmowymi. W repertuarze pokazy przedpremierowe i premierowe. Od 21 maja w związku z luzowaniem obostrzeń, kina na terenie naszego kraju mogą wznowić działalność.
Wśród seansów przedpremierowych widzowie będą mogli zobaczyć debiutujące w Konkursie Głównym MFF Nowe Horyzonty "Proste rzeczy" w reżyserii Grzegorz Zaricznego, greckiego kandydata do Oscara "Niepamięć" w reżyserii Christosa Nikou,"Minari" Lee Isaaca Chunga z nagrodzoną Oscarem, Baftą, SAG Award Youn Yuh-jung oraz "Supernovą" w reżyserii Harry'ego Macqueena z Colinem Firthem i Stanleyem Tuccim.


Premierowo w Kulturze zostaną pokazane: włoska produkcja inspirowana bestsellerem Jacka Londona "Martin Eden" w reżyserii Pietra Marcella z nagrodzonym na 76. MFF w Wenecji Lucą Marinelli, a także "Ludzki głos" czyli pierwszy wspólny film Pedra Almodóvara i Tildy Swinton oraz pierwszy zrealizowany po angielsku tytuł w dorobku hiszpańskiego reżysera.

fot. "Ludzki głos" reż. Pedro Almodóvar

W repertuarze również „Najlepsze polskie krótkie metraże 2021. Vol. 1” czyli zestaw czterech filmów produkcji Studia Munka SFP, które szturmem zdobyły festiwale filmowe w kraju i na świecie i na które od dawna czekali widzowie kin. Nagrodzony główną nagrodą na Festiwalu w Gdyni debiut reżyserski aktorki Olgi Bołądź "Alicja i żabka" jako pierwszy polski film porusza palący edukacji seksualnej nastolatek. Znany już z kampanii oscarowej animowany dokument "We Have One Heart" Katarzyny Warzechy jest ściskającą za gardło prawdziwą opowieść rodziny, która poszukuje zerwanych wiele lat temu więzi. To jeden z najoryginalniejszych krótkich metraży na światowych festiwalach w zeszłym roku. W „Noamii” Antonio Galdameza obejrzymy Bartka Topę w wielowymiarowej roli policjanta, prowadzącego śledztwo w sprawie morderstwa młodego chłopaka, z którym łączy go niewygodny sekret… Wreszcie – głośny już dokument "Wielki strach" Pawliny Carlucci Sforzy, wstrząsające świadectwo wydarzeń, o których do tej pory milczano, a które miały miejsce na Podkarpaciu tuż po II wojnie światowej.
fot. "Najlepsze krótkie metraże"

Wszystkie seanse odbywają się w sali Kultura, która oferuje 50 proc. dostępnych miejsc czyli 114. Bilety na seanse są już dostępne na stronie internetowej: www.kinokultura.pl. Kasa kina zostanie otwarta 21 maja na 30 minut przed pierwszym seansem.
JB
SFP
Ostatnia aktualizacja:  4.06.2021
Zobacz również
fot. Sylwia Olszewska/SFP
Marek Wronko – jak się robi dobry dźwięk
61. KFF. Przedstawiono składy jury
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll