PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Skończyły się zdjęcia do drugiego sezonu serialu „Kruk”, produkcji Canal+. Nowa seria wkrótce ma trafić na ekrany, dokładnej daty premiery producent nie podaje. W rolach głównych wystąpią m.in. Michał Żurawski, Katarzyna Wajda, Leszek Lichota i Magdalena Koleśnik.
„Kruk” to wielowarstwowa historia kryminalna. Główny bohater, komisarz Adam Kruk (w tej roli Michał Żurawski) to człowiek skomplikowany, rozdarty pomiędzy widmami trudnej przeszłości a tym co tu i teraz. W drugiej serii po raz kolejny prowadzi skomplikowane śledztwo w niekonwencjonalnym i kontrowersyjnym stylu. Tłem jego zmagań jest Podlasie, z jego magią, ludowymi obrzędami i szeptuchami pełniącymi rolę znachorek. Obraz zilustrowany został muzyką, czerpiącą z nut kresowego folkloru.

Po pierwszym sezonie miałem wrażenie, że nie będę potrafił stworzyć nic bardziej mrocznego. Chwilę później usiadłem do pisania sezonu drugiego i okazało się, że granica mroku jest dużo dalej, niż mi się wydawało. Jest szansa, że Michał Żurawski mnie znienawidzi, bo wiem, że granie tej postaci sporo go kosztuje

– dodaje Jakub Korolczuk, pomysłodawca oryginalnej serii oraz autor scenariusza.


Jak podkreślają twórcy serialu, droga do realizacji drugiego sezonu nie była prosta: - Czas pandemii jest wyzwaniem dla filmowców, a na dodatek zdjęcia zaplanowane na początek bieżącego roku pokrzyżowała nam śnieżna zima, nieplanowana w scenariuszach. Z dokończeniem serialu musieliśmy więc poczekać do marca. Wierzę jednak, że powstaje produkcja niezwykła i warta poniesionego wysiłku – komentuje Anna Różalska, dyrektor ds. produkcji oryginalnych i współprodukcji Canal+ .

W rolach głównych wystąpią Michał Żurawski, Katarzyna Wajda, Leszek Lichota, Magdalena Koleśnik, Tomasz Włosok, Danuta Kierklo, Dominika Kluźniak i Zbigniew Stryj.

Za drugą serię, podobnie jak przy KRUK. Szepty słychać po zmroku, odpowiadają – autor scenariusza Jakub Korolczuk i reżyser Maciej Pieprzyca. Autorami formatu są Piotr Dzięcioł i Łukasz Dzięcioł, zdjęcia wykonał Witold Płóciennik, za skomponowanie muzyki odpowiada Bartosz Chajdecki. Scenografia to Agata Stóżyńska, kostiumy – Ewa Różewska, charakteryzacja –  Iza Andrys. Montażystą serialu jest Piotr Kmiecik, kierownikiem produkcji Aleksandra Skraba.

Serial, tak jak emitowany właśnie na antenie CANAL+ KLANGOR, produkuje Opus TV (Piotr Dzięcioł i Łukasz Dzięcioł). Spółka-matka firmy - Opus Film ma na swoim koncie m.in. oscarową „Idę” i „Zimną wojnę”, koprodukcje CANAL+ .
MR
Canal +
Ostatnia aktualizacja:  12.04.2021
Zobacz również
fot. materialy prasowe
Powstała kontynuacja serialu "Rysa"
MOJE eKINO ma rok! Obejrzyj spot
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll