PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Adresatami tego nocnego maratonu filmowego są widzowie oczekujący ambitnych filmów, które zostały docenione na zagranicznych festiwalach filmowych. Widzowie w ciągu dwóch festiwalowych nocy będą mogli zobaczyć 6 filmów, w tym aż 5 pokazów przedpremierowych.
Odległość między Cannes, Berlinem, Poznaniem i Wenecją jeszcze nigdy nie była tak mała. Do tej pory maratony filmowe nie były przeznaczone dla amatorów dobrego filmowego smaku. Teraz to się zmienia. W programie „Od zmierzchu do świtu” znalazły się tytuły nagradzane na najważniejszych światowych festiwalach, fascynujące zarówno krytyków, jak i publiczność.

To już druga edycja maratonu „Od zmierzchu do świtu”. Widzowie muszą się przygotować na blisko 700 minut kinowej uczty, rozłożonej na dwie noce. W programie maratonu znalazło się aż 5 filmów, które jeszcze nie miały swojej premiery w Polsce.

Festiwalowe noce „Od zmierzchu do świtu” odbędą się 5 i 12 grudnia 2014 roku w warszawskim kinie Kultura.

PROGRAM „OD ZMIERZCHU DO ŚWITU” - FESTIWALOWYCH NOCY W KINIE KULTURA

5 grudnia sala kultura

20:00 – POKAZ PRZEDPREMIEROWY
"Saint Laurent" 2014, reż. Bertrand Bonello, dystrybucja: Kino świat, 150’, nominacja do Złotej Palmy dla reżysera w Cannes.

22:45 – POKAZ PRZEDPREMIEROWY
"Samba" 2014, reż. Olivier Nakache i Eric Toledano, dystrybucja: Gutek film.

1:00 – POKAZ PRZEDPREMIEROWY
"Droga krzyżowa" 2014, reż. Dietrich Brüggemann, dystrybucja: Aurora Films, 107’, Srebrny niedźwiedź za najlepszy scenariusz.

12 grudnia sala kultura

20:00 – POKAZ PRZEDPREMIEROWY
"Czarny węgiel, kruchy lód" 2014, reż. Yi`nan Diao, dystrybucja: Aurora Films, 106’, Złoty Niedźwiedź za najlepszy film oraz Srebrny Niedźwiedź za najlepszego aktora (Fan Liao)

22:00 – POKAZ PRZEDPREMIEROWY
"Sils Maria" 2014, reż. Olivier Assayas, dystrybucja: Gutek film, 124’, nominacja do Złotej Palmy.

00:20
"Grand Budapest Hotel" 2014, reż. Wes Anderson, dystrybucja: Imperial – Cinepix, Srebrny Niedźwiedź – nagroda Grand Prix Jury oraz nagroda Davida di Donatello za najlepszy film zagraniczny.

Cena biletu w przedsprzedaży: 30zł
Cena biletu w dniu wyświetlania: 45zł
Szczegóły na www.kinokultura.pl

Opisy filmów:

"Saint Laurent" 2014, reż. Bertrand Bonello
Film biograficzny opisujący legendarnego projektanta mody Yves Saint Laurenta. Akcja filmu Bertranda Bonello koncentruje się na 10 latach z bogatej biografii Francuza, obejmując okres od 1965 do 1976 roku. To czas jego największych sukcesów w karierze, a jednocześnie czas największych porażek w życiu osobistym.

"Samba" 2014, reż. Olivier Nakache i Eric Toledano
Pasjonująca i pełna humoru opowieść o życiu w wielokulturowym tyglu, gdzie rzeczy najprostsze – bezinteresowne dobro, radość życia, solidarność oraz potrzeba kochania i bycia kochanym – okazują się być najważniejsze. W rolach głównych Omar Sy („Nietykalni”) i Charlotte Gainsboung („Nimfomanka”).

"Droga krzyżowa" 2014, reż. Dietrich Brüggemann
Czternastoletnia Maria mieszka w małym miasteczku na południu Niemiec ze swoimi rodzicami i trójką rodzeństwa – 11-letnim Thomasem, 7-letnią Kathariną i 4-letnim Johannesem, niemową. Rodzina wyznaje surowe, katolickie zakazy i należy do fikcyjnej kongregacji Św. Pawła, której liderzy nie uznają reform, jakie wprowadzono do Kościoła Katolickiego w latach sześćdziesiątych. Dominująca matka boi się okresu, w którym jej córka zacznie dojrzewać, ojciec Marii prawie nie uczestniczy w życiu rodzinnym, bo nie ma w domu nic do powiedzenia. Życie według rygorystycznych zasad przekreśla szanse na indywidualny rozwój i duchowe poszukiwania. Nastoletnia Maria jest jednak pokorna i wierna zasadom, więc przygotowuje się do bierzmowania pod skrzydłami lokalnego księdza. Duchowny opowiada swoim bogobojnym studentom o istocie poświęcenia i wyjątkowym statusie, jaki żołnierze Jezusa zyskują w oczach Boga. Jego opowieści urzekają Marię zafascynowaną świętymi męczennikami. Zasiane w jej duszy ziarno wiary w cud szybko zaczyna kiełkować. Dziewczyna postanawia złożyć się w ofierze.

"Czarny węgiel, kruchy lód" 2014, reż. Yi`nan Diao
W kilkunastu fabrykach, rozproszonych po całej prowincji, w transporcie węgla odnalezione zostają fragmenty ludzkiego ciała. Policja podejrzewa pracowników firmy przewozowej. Przy próbie aresztowania padają strzały – oprócz podejrzanych ginie dwójka policjantów. Prowadzący akcję Zhang Zili zostaje odsunięty od obowiązków. Pięć lat później, pogrążony w nałogu alkoholowym, trafia przypadkiem na dawnego współpracownika. Okazuje się, że w sprawie pojawiło się kilka nowych tropów, prowadzących do jednej kobiety – prześladowanej, a może chronionej przez tajemniczego mordercę.

"Sils Maria" 2014, reż. Olivier Assayas
Wybitna aktorka u szczytu sławy. Pewna siebie, a jednocześnie delikatna. Czuła i wymagająca. Zawsze w ruchu, w drodze z jednego planu filmowego na kolejny. Z jednego końca świata na drugi. Kilka dni, które nieoczekiwanie spędzi w Alpach w towarzystwie swojej młodej asystentki, a zarazem jedynej przyjaciółki i powiernicy, pozwoli jej na nowo zrozumieć siebie.

"Grand Budapest Hotel" 2014, reż. Wes Anderson
Niezwykłe przygody ekscentrycznego portiera ze słynnego europejskiego hotelu w burzliwym okresie międzywojennym, który uwikłany zostaje w aferę wokół kradzieży bezcennego renesansowego obrazu i walkę o przejęcie ogromnej fortuny rodzinnej.


AK
SFP
Ostatnia aktualizacja:  2.12.2014
Zobacz również
fot. Aurora Films
„Warsaw by Night”, czyli kobiety kochają mocniej
„Ida” z nagrodą New York Film Circle Critics
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll