PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Do 3 września potrwa nabór uczestników na profesjonalne warsztaty tegorocznego ANIMARKT Stop Motion Forum. Do wyboru są trzy 3-dniowe warsztaty: reżyseria animacji z belgijskim studiem Beast Animation, rozwój postaci i storytelling z chilijskim scenarzystą Carlosem Bleycherem oraz animacja postaci z Timem Allenem, jednym z najbardziej doświadczonych na świecie animatorów. Udział w nich jest bezpłatny.
Profesjonalne warsztaty to ważna część ANIMARKT Stop Motion Forum (Łódź, 8-13.10.2018) – wydarzenia, które za cel stawia sobie stworzenie studentom, osobom stawiającym pierwsze kroki w animacji, jak i tym, którzy z branżą filmową są związani długie lata, jak najlepszych warunków do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk. W tym roku odbędą się trzy ekskluzywne warsztaty. Każdy z nich potrwa trzy dni, a dzięki małym grupom uczestników zostanie zapewniony bezpośredni kontakt z prowadzącymi. Aby móc wziąć udział w zajęciach należy zapoznać się z zasadami naboru na każdy z warsztatów, wypełnić formularz aplikacyjny i dołączyć wymagane materiały, a czasem też odpowiedzieć na dodatkowe pytania. Wyboru uczestników dokonają osobiście poszczególni prowadzący.


Reżyseria animacji ze studiem Beast Animation
W trakcie tego warsztatu, który odbędzie się w dniach 10-12 października, twórcy studia Beast Animation zabiorą uczestników w ekscytującą podróż przez wszystkie aspekty procesu reżyserii. Staną oni przed szansą zobaczenia, jak pracują Ben Tesseur i Steven De Beul. A w ramach przydzielonego zadania nauczą się, na co trzeba zwracać uwagę podczas prawdziwego procesu produkcji.

Ben i Steven ukończyli tę samą szkołę filmową i pracowali jako reżyserzy animacji, animatorzy i pierwsi asystenci reżysera przy kilku międzynarodowych produkcjach, a następnie założyli własne studio animacji – Beast Animation. Od 2004 roku reżyserują, animują i produkują filmy krótko- i pełnometrażowe, seriale oraz reklamy na potrzeby kina, telewizji i Internetu. Jednym z filmów ostatnio wyprodukowanych przez Beast Animation jest „This Magnificent Cake!” (reż. Emma De Swaef, Marc James Roels), który swoją premierę miał w tym roku na festiwalu w Cannes.

W warsztacie z reżyserii animacji udział będzie mogło wziąć 8 osób. Kandydaci na uczestników powinni znać język angielski w stopniu komunikatywnym, a także podstawy animacji poklatkowej i obsługi programów Dragon Frame i Adobe. Warsztat ten jest skierowany szczególnie do młodych twórców i studentów animacji (najlepiej ostatniego roku).

Osoby zainteresowane udziałem w tym warsztacie powinny przesłać: wypełniony formularz zgłoszenia, CV, portfolio, link do jakiegokolwiek filmu zrealizowanego przez kandydata, odpowiedzi na dwa pytania: Dlaczego aplikujesz na warsztaty z reżyserii animacji? Jakie są Twoje oczekiwania związane z tym warsztatem? Wszystkie dokumenty należy przygotować w języku angielskim.

Rozwój postaci i storytelling z Carlosem Bleycherem
Wielu twórców zadaje sobie takie pytania, jak: Czy moi bohaterowie są wystarczająco silni? Dlaczego mam problemy ze wzmocnieniem ich osobowości? Czy moi bohaterowie napędzają opowieść, czy historia rozwija się sama? Uczestnicy warsztatu z Carlosem Bleycherem, który odbędzie się w dniach 8-10 października, spróbują znaleźć odpowiedzi na te pytania. W czasie trzech dni spotkań poznają teoretyczne i praktyczne przykłady na to, jak mogą rozwinąć swoich bohaterów, aby organicznie wpasowali się w tworzoną historię. Otrzymają również konkretne wskazówki, jak zbudować odcinki serialu, od pomysłu do scenariusza.

Carlos Bleycher
jest scenarzystą i twórcą treści, wyspecjalizowanym w tworzeniu materiałów na potrzeby odbiorców dziecięcych. Jego dorobek obejmuje pracę w roli głównego scenarzysty przy takich lalkowych serialach animowanych, jak: „Puerto Papel” (nadawany w ponad 9 krajach), „Horacio y los Plasticines” (obecny na platformie Netflix) i „Los Papelnautas” (emitowany przez Discovery Kids). Jest także autorem oryginalnych treści na potrzeby seriali animowanych nadawanych przez Disney xD, Cartoon Network LA i Discovery Kids. Twórca serii „Cagemates”, która wygrała MIFA Creative Focus Pitch na Międzynarodowym Festiwalu Animacji w Annecy w 2013 roku.

W warsztacie Carlosa może wziąć udział do 10 osób. Kandydaci powinni swobodnie porozumiewać się w języku angielskim. Warsztat skierowany jest do osób, które chcą udoskonalić swój warsztat pisarski. Warsztat skupia się na pisaniu na potrzeby seriali (a nie filmów krótkich lub pełnometrażowych). Aby zgłosić się na warsztaty, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Ponadto kandydaci muszą dołączyć informacje na temat swojego projektu serialu, takie jak: specyfikacja techniczna (tytuł, gatunek, technika), storyline (o czym jest serial), opisy głównych postaci, synopsis jednego odcinka. Wszystkie powyższe materiały powinny zmieścić się na jednej stronie maszynopisu – zgłoszenia z dłuższymi dokumentami będą odrzucane ze względów formalnych.

Warsztaty z Timem Allenem, fot. Momakin.

Animacja postaci z Timem Allenem
Trzydniowe warsztaty z Timem Allenem to przynajmniej 21 godzin ciężkiej, intensywnej pracy pod okiem mistrza animacji, który dla każdego uczestnika przygotuje indywidualny zestaw ćwiczeń. W warsztatach weźmie udział tylko 6 osób, a wybierze ich sam Tim na podstawie filmu nadesłanego wraz ze zgłoszeniem.

Tim Allen to animator lalkowy z ponad 18-letnim doświadczeniem. Pracował na planach takich filmów, jak „Gnijąca Panna Młoda” Tima Burtona, "Fantastyczny Pan Lis" Wesa Andersona, „Piotruś i Wilk” Suzie Templeton (nagrodzony Oscarem), a także "Wyspa Psów" Wesa Andersona.

Aby wziąć udział w warsztatach Tima: należy wypełnić formularz zgłoszenia i dołączyć do niego link do filmu pokazującego, jak kandydat na uczestnika warsztatów radzi sobie z animowaniem.

Wszystkie warsztaty potrwają trzy dni. Bezpośredni linki do formularzy aplikacyjnych są zamieszczone na stronie www.animarkt.pl w zakładce Masters.

Organizatorem ANIMARKT Stop Motion Forum jest MOMAKIN (www.momakin.pl) – wielozadaniowy podmiot działający na rzecz popularyzacji i upowszechniania animacji, a także wspierania jej twórców w kraju i na arenie międzynarodowej. Partnerem wydarzenia i sponsorem nagród w pitchingu ANIMARKT zostało Centrum Technologii Audiowizualnych z Wrocławia. Partnerami są również: ASAF (Czechy), Mozinet (Węgry), Fest Anča International Animation Festival (Słowacja), a także SPPA – Stowarzyszenie Producentów Animacji, Stowarzyszenie Filmowców Polskich oraz CITIA, Playade Sound Studio. ANIMARKT jest dofinansowany przez Fundusz Wyszehradzki, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego  i współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Informacje na temat wydarzenia ANIMARKT publikowane są na stronach: www.animarkt.pl oraz www.fb.com/animarktPL.


AK
Momakin
Ostatnia aktualizacja:  8.08.2018
Zobacz również
fot. Momakin
Bogdan Dziworski gościem specjalnym Open City Docs w Londynie
Filmy otwarcia 43. FPFF: „Kamerdyner” i „Masterclass”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll