PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Podczas trwającego 41. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto ujawniono, że główne role w najnowszym filmie Romana Polańskiego „Prawdziwa historia” zagrają Emmanuelle Seigner i Eva Green. Potwierdziły się zatem wcześniejsze doniesienia, że reżyser wstrzymuje się z produkcją historycznego filmu „Sprawa Dreyfusa”.
"Prawdziwa historia" zostanie zrealizowana na podstawie wspólnego scenariusza Romana Polańskiego i Oliviera Assayasa, zdobywcy Złotej Palmy 2016 w Cannes za reżyserię  filmu „Personal Shopper”.

Olivier Assayas jest zarówno reżyserem, jak i scenarzystą, twórcą m.in.: "Sils Maria" z Juliette Binoche czy słynnego 3-odcinkowego "Carlosa". Film Romana Polańskiego będzie adaptacją bestsellerowej powieści cenionej francuskiej pisarki Delphine de Vigan.


Emmanuelle Seigner w filmie "Wenus w futrze" w reż. Romana Polańskiego. Fot. Monolith Films.

Toksyczna przyjaźń

"Prawdziwa historia" jest opowieścią o pisarce Delphine (w tej roli Emmanuelle Seigner), która bardzo przypomina autorkę Delphine de Vigane. Bohaterka napisała powieść, która stała się bestsellerem. Opisała w niej historię swej matki samobójczyni, z osobowością typu borderline. Po wielkim sukcesie powieści autorka odbywa spotkania z czytelnikami, po których czuje się całkowicie wyczerpana. Zaczyna otrzymywać anonimy, oskarżające ją, że zdobyła sławę dzięki śmierci matki i oczernianiu rodziny.


Eva Green w filmie "Osobliwy dom pani Peregrine" w reż. Tima Burtona. Fot. Imperial-Cinepix.

Pewnego dnia w życiu Delphine pojawia się L. (w tej roli Eva Green). Między kobietami rodzi się przyjaźń. Delphine bardzo zbliża się do L., która rozumie ją jak nikt inny. L. wprowadza się do pisarki, opiekuje się nią, zajmuje wszystkim, a nawet odpowiada na adresowane do Delphine wiadomości. Relacja zaczyna robić się toksyczna, L. realizuje swój plan przejęcia kontroli nad życiem pisarki.

W Polsce książka "Prawdziwa historia" ("D’après une histoire vraie") Delphine de Vigane ukaże się 21 września 2016 roku nakładem wydawnictwo Sonia Draga.


Alexandre Desplat podczas koncertu „Scoring4Polanski” w Krakowie (25 maja 2016 r.). Fot. Wojciech Wandzel dla Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

Muzykę do filmu ma stworzyć Alexandre Desplat, jeden z najbardziej cenionych kompozytorów filmowych, z którym Polański współpracował m.in. przy „Wenus w futrze”, „Terapii”, „Rzezi” i „Autorze widmo”.

Zdjęcia do „Prawdziwej historii” rozpoczną się w listopadzie w Paryżu

Najnowszy film Romana Polańskiego wyprodukuje jedno z największych studiów filmowych świata Lionsgate – odpowiedzialne ostatnio m.in. za produkcję „Śmietanki towarzyskiej” Woody’ego Allena i „La la land” Damiena Chazelle’a. Filmy wyprodukowane przez Lionsgate mają na koncie 20 Oscarów i 90 nominacji do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Producentem „Prawdziwej historii” jest Wassim Béji, który ma w dorobku m.in. „Mężczyznę idealnego” i biograficzny film „Yves Saint Laurent”.

Wszystko wskazuje na to, że realizacja filmu "Sprawa Dreyfusa", do której od paru lat przymierzał się Roman Polański, zostanie znacząco przesunięta w czasie, a według niektórych doniesień medialnych może do niej w ogóle nie dojść.
Tomasz Sztuka
Variety
Ostatnia aktualizacja:  16.09.2016
Zobacz również
fot. Canal+/R.Słuszniak/Showtime.
Pokazy filmów w Kulturze z okazji 40-lecia powstania KOR-u
Życie jest piękne także podczas Wielkiej Przygody z Filmem
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll