PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Łódzki Fundusz Filmowy – pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie w Polsce – obchodzi właśnie 10-lecie swojego istnienia. Z tej okazji w środę, 4 października o godz. 20 w Kinie Szpulka, odbędzie się spotkanie z wybitnym reżyserem animacji Timem Allenem oraz łódzką ekipą filmową pracującą przy produkcji filmu „Zaczarowany fortepian”, który został dofinansowany ze środków Funduszu. Po spotkaniu odbędzie się projekcja tego filmu. Wstęp wolny.
W trakcie „Mistrzowskiej Lekcji Kina z Timem Allenem” będzie można zobaczyć archiwalne materiały pokazujące kulisy prac na planie filmu „Zaczarowany fortepian” i posłuchać, jak powstawanie tej animacji wspominają osoby zaangażowane w produkcję. Swoimi doświadczeniami będzie się dzielić przede wszystkim Tim Allen – reżyser animacji i animator z 20-letnim doświadczeniem. Pracował on przy produkcji takich filmów, jak: „Gnijąca Panna MłodaTima Burtona i realizowany w Łodzi „Piotruś i Wilk” (reż. Susie Tempelton). Teraz jest zaangażowany w najnowszy filmowy projekt Wesa AndersonaThe Isle of Dogs”.

Po spotkaniu rozpocznie się projekcja 30-minutowej animacji lalkowej „Zaczarowany Fortepian”, której ścieżkę dźwiękową stanowią utwory polskiego kompozytora Fryderyka Chopina w interpretacji światowej sławy pianisty Lang Langa. Film jest subtelną i wzruszającą opowieścią o tęsknocie, podniebnych przygodach i radości z ponownego odnalezienia. Początek spotkania w środę, 4 października, o godz. 20:00 w Kinie Szpulka w Łódzkim Domu Kultury (ul. Traugutta 18).

Tim Allen, fot. Momakin.

Łódzki Fundusz Filmowy powstał w 2007 roku. Przez 10 lat istnienia dofinansowano w jego ramach 58 produkcji fabularnych, dokumentalnych i animowanych, na łączną kwotę prawie 7 mln złotych. Włączając tegoroczną jubileuszową edycję funduszu wynik będzie jeszcze bardziej imponujący: 70 dofinansowanych filmów na kwotę ponad 8 mln zł.

Regionalny fundusz filmowy pomaga uzupełniać budżet zarówno debiutującym, jak i doświadczonym twórcom i producentom mając tym samym bezpośredni wpływ na rozwój polskiej kinematografii. Działalność funduszu jest kontynuowana, ale w miarę możliwości finansowych i organizacyjnych także rozwijana. Najlepszym przykładem jest wprowadzenie od 2017 roku możliwości dofinansowania tych produkcji, które wydatkują środki na terenie Łodzi i regionu na postprodukcję. Warto dodać, że w 2008 roku Prezydent Miasta Łodzi otrzymał specjalną nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej „Przyjaciel polskiej kinematografii”, za utworzenie pierwszego w Polsce regionalnego funduszu filmowego.

Obchody 10-lecia Łódzkiego Funduszu Filmowego są współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. „Mistrzowska Lekcja Kina z Timem Allenem” to jedno z wydarzeń festiwalu AnimArt, którego organizatorem jest MOMAKIN. Jego szczegółowy program znajduje się na stronie: www.animart.pl.


AK
Momakin
Ostatnia aktualizacja:  3.10.2017
Zobacz również
fot. Momakin
Msze Święte w intencji Andrzeja Wajdy
Maciej Pieprzyca i Leszek Dawid reżyserują nowe seriale CANAL +
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll